1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Bosch evlerde enerji devrimini hızlandıracak

Bosch evlerde enerji devrimini hızlandıracak

Enerji Günlüğü - Avrupa’nın enerji verimliliği lideri Bosch, 31 Ağustos- 5 Eylül 2012 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilecek tüketici elektroniği...

Bosch evlerde enerji devrimini hızlandıracak

Enerji Günlüğü - Avrupa’nın enerji verimliliği lideri Bosch, 31 Ağustos- 5 Eylül 2012 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilecek tüketici elektroniği ve ev aletleri alanında dünyanın lider fuarı IFA’da , en yeni ve öncü enerji tasarruflu teknolojilerini tüketicilerle buluşturuyor. Bosch Ev Aletleri’nin “Laboratuardan Hayata” konseptiyle tasarlanmış olan stantlarını ziyaret edenler, Bosch markalı ürünlerin arkasındaki eşsiz teknoloji ile üst düzey araştırma-geliştirme yöntemlerini tam bir deney ortamında bizzat görebiliyor. Bosch, IFA’ya özel konsept standı ve tartışma platformu “Bosch Forum” aracılığıyla enerji tasarrufu ile ilgili bir farkındalık ve sürdürülebilir bir davranış değişikliği yaratmayı hedefliyor.

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla sadece bugünü değil, geleceğimizi de iyileştiren teknolojiler sunan Bosch Ev Aletleri, Avrupa’nın enerji verimliliği lideri olarak, tüketici elektroniği ve ev aletleri sektörünün en önemli organizasyonlarının başında gelen IFA 2012’de yüksek enerji tasarrufu sağlayan teknolojilerini sergilemeye hazırlanıyor. 31 Ağustos- 5 Eylül 2012 tarihleri arasında Berlin’de düzenlenecek IFA fuarına en son enerji tasarruflu teknolojileri ile katılan Bosch, ziyaretçileriyle, “Laboratuardan Hayata” konseptiyle tasarladığı 101 numaralı standında buluşuyor. Bosch’un bu eşsiz platformunda, her Bosch teknolojisi özel hazırlanmış test alanlarında sergilenecek ve bu üst düzey araştırmaların evlerde kendine nasıl yer bulduğu, tüketicilere somut olarak gösterilecek. Bu sayede Bosch, tüketicilerde sadece evlerdeki enerji dönüşümü ile ilgili farkındalık yaratmakla kalmayıp, aynı zamanda sürdürülebilir bir davranış değişikliği oluşturmayı hedefliyor.

Evde enerji devrimi için Bosch’tan süper enerji verimliliğine sahip ürünler
 Yapılan son çalışmalar da gösteriyor ki, tüm İstanbul’da C sınıfı standart bir buzdolabı yerine A+++ buzdolabı kullanılırsa yılda 2 milyon 580 bin kWh enerji tasarrufu sağlanabiliyor. Ar-Ge bütçesinin yaklaşık yüzde 45’ini sürdürülebilir teknolojilerin geliştirmesi için kullanan Bosch Ev Aletleri’nin de şu an her zamankinden daha fazla sayıda enerji verimliliğine sahip ürünü bulunuyor. Bosch, doğal kaynakları verimli kullanan bu geniş ev aletleri portföyünü de IFA 2012’de sergiliyor. “Laboratuardan Hayata” konseptiyle en yenilikçi teknolojilerini ziyaretçilerine daha yakından tanıtmak için fuar alanında adeta bir deney ortamı yaratarak evlerdeki enerji devrimi hakkında farkındalığı artırıyor. IFA’da ön plana çıkarılan ürünlerin başında, A enerji sınıfından yüzde 60 tasarruflu A+++ enerji sınıfı ankastre buzdolapları ile farklı ebatlarda A+++ ve A++ NoFrost çekmeceli derin dondurucular geliyor. Zeolite kurutma teknolojili ,ActiveWater Eco² bulaşık makineleri , A+++ Enerji sınıfından bile %10 daha fazla enerji tasarrufu yapıyor ve yenilenen TFT ekran ile temizleme performansından ödün vermeden 3 kata kadar daha hızlı yıkama sağlayan VarioSpeed Plus özelliği ile fuarda yerini alıyor. A++ enerji sınıfı ısı pompalı kurutma makinesi Bosch Home Professional Serisi ve son derece düşük su, deterjan ve elektrik tüketimi ile otomatik akıllı dozaj sistemine sahip Bosch i-DOS Home Professional çamaşır makineleri IFA’nın diğer öne çıkan çevreci ürünleri arasında yer alıyor. Sürdürülebilirlik açısından bir kilometre taşı olan bu model aynı zamanda kullanıcıların hemen hemen tüm en programlarda EcoPerfect seçeneği ile ekonomik yıkamaya olanak tanıyan VarioPerfect yıkama teknolojilerine de sahip.

 

Önceki ve Sonraki Haberler