BOTAŞ Bursa’da doğalgaz için kamulaştırma yapacak

Enerji Günlüğü – BOTAŞ, Bursa ilinde, doğalgaz bağlantı hatlarının tesisi amacıyla iki ayrı bölgede kamulaştırma yapacak.Boru Hatları ile Petrol...

BOTAŞ Bursa’da doğalgaz için kamulaştırma yapacak

Enerji Günlüğü – BOTAŞ, Bursa ilinde, doğalgaz bağlantı hatlarının tesisi amacıyla iki ayrı bölgede kamulaştırma yapacak.

Boru Hatları ile Petrol taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), Orhaneli Doğalgaz Bağlantı Hattı Projesi ve Harmancık Doğalgaz Bağlantı Hattı Projesi kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla, Bursa ilinin İnegöl ilçesinden başlayıp Keles, Harmancık ve Orhaneli ilçelerine yönelen hat üzerinde ve Orhaneli Doğalgaz Bağlantı Hattı’nın Harmancık ilçesinden geçen kısmında başlayıp aynı ilçe içinde devam ederek sona eren hat üzerindeki bazı taşınmazlarda acele olarak kamulaştırma yapacak. 

Bu haber toplam 3840 defa okunmuştur

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, doğru imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.