1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. BOTAŞ’tan sigara bırakma kampanyası

BOTAŞ’tan sigara bırakma kampanyası

Enerji Günlüğü - BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan’ın çağrısıyla BOTAŞ’ta Sigarayı Bırakma Kampanyası başlatıldı.BOTAŞ Genel Müdürü Burhan...

BOTAŞ’tan sigara bırakma kampanyası

Enerji Günlüğü - BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan’ın çağrısıyla BOTAŞ’ta Sigarayı Bırakma Kampanyası başlatıldı.

BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü vesilesiyle sigara içen çalışanlarına sigarayı bırakma çağrısı yaptı. Burhan Özcan yaptığı çağrıda: “81 ilimizi doğalgaza kavuşturarak Türkiye’nin havasını temizledik; şimdi tüm arkadaşlarımızın temiz ve dumansız havaya kavuşmalarını sağlama zamanı. Sigara kullanan arkadaşlarımızın bu zararlı alışkanlıktan kurtulmalarını teşvik etmek, hepimizin temiz ve sağlıklı havayı teneffüs etmesini sağlamak bizim için temel bir görevdir.” dedi.

BOTAŞLILAR SİGARAYI BIRAKIYOR

“BOTAŞlılar Sigarayı Bırakıyor” sloganıyla başlatılan Sigarayı Bırakma Kampanyası kapsamında BOTAŞ’ta birçok etkinlik düzenlendi. 

Etkinlikler kapsamında BOTAŞ’ta karbonmonoksit ölçüm standı kuruldu. BOTAŞ çalışanları karbonmonoksit ölçüm testi ile vücutlarındaki karbonmonoksit miktarını öğrendiler. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığından uzman personel tarafından çalışanlara yönelik bilgilendirme yapıldı. Ayrıca sigaranın zararları ile ilgili kurum içi haberleşme kanalları ile farkındalık oluşturuldu.

PERŞEMBE KONFERANSLARININ BU HAFTAKİ KONUSU: SİGARAYI BIRAKMA 

Sigarayı Bırakma Kampanyası kapsamında 7 Şubat 2019’da çalışanları bilinçlendirmek ve sigarayı bırakmalarını teşvik etmek için düzenlenen Perşembe Konferansında, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ümran Benli ve Yaşama Sanatçısı Saffet Dağdeviren konuşma yaptı.

Konferans sonrası sigarayı bırakmaya karar verenler son sigara paketlerini “sigara bırakma kutusuna” atarak önemli bir adım attılar. 

Sigarayı bırakmaya karar verenler için BOTAŞ tarafından belirli aralıklarla motivasyon ve farkındalık eğitimleri düzenlenecek ve profesyonel destekle birlikte personelin sigarayı bırakma süreci takip edilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler