1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. BOUN Superdorm’da enerji verimliliği projesi uygulanacak

BOUN Superdorm’da enerji verimliliği projesi uygulanacak

Çevre Bakanlığı Boğaziçi Üniversitesine ait Superdorm binasında deprem dayanımı ve enerji verimliliği uygulamaları tadilat işleri için ihale yapacak.

BOUN Superdorm’da enerji verimliliği projesi uygulanacak

Enerji Günlüğü - Çevre Bakanlığı Boğaziçi Üniversitesine ait Superdorm binasında deprem dayanımı ve enerji verimliliği uygulamaları yenileme/tadilat projesi işleri için ihale yapacak. 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Kamu Binalarında Deprem Dayanımı ve Enerji Verimliliği (KADEV) Projesi kapsamında, kapalı alanı 19.700m2 olan Boğaziçi Üniversitesi (BOUN) Uçaksavar Kampüsündeki Superdorm binasının yapısal güçlendirme ve enerji verimliliği uygulamaları yenileme/tadilat işlerini; Dünya Bankası satın alma esas ve usulleri doğrultusunda, ulusal rekabetçi ihale yöntemi ve kapalı zarf usulüyle ihale edecek. 

Teklif sahiplerinin, 26 Ağustos 2024 tarihine kadar geçerli olacak şekilde; asgari 3.000.000 liralık veya serbestçe çevrilebilen döviz cinsinden eşdeğer miktarda koşulsuz ve limit içi geçici teminat mektubu sunmaları gerekecek. Şartname gereği ihale konusu işlerin, 8 ay içinde tamamlanması gerekiyor.

Teklif Sahipleri ihale dokümanlarını bankaya yatırılması gereken 750 TL karşılığında; Yapı İşleri Genel Müdürlüğü (YİGM), Dış Kaynaklı Yatırımlar Daire Başkanlığı, Mustafa Kemal Mahallesi, 2082. Cadde, No: 52, Çankaya, Ankara adresinden temin edebilecekler. İhalede elektronik tekliflere izin verilmeyecek.

Tekliflerin en geç 27 Mart 2024 günü saat 15.00’e kadar Uluslararası Finans Kaynaklı Sismik Güçlendirme Daire Başkanlığı, Mustafa Kemal Mahallesi, 2082. Cadde, No: 52, 06510, Çankaya, Ankara adresine teslim edilmesi gerekiyor. Teklifler aynı gün saat 15.15’te tekliflerin teslim edildiği adreste katılımcılar huzurunda açılacak.