1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Boydak Enerji Fırtına Elektrik`in tamamını satın aldı

Boydak Enerji Fırtına Elektrik`in tamamını satın aldı

Enerji Günlüğü - Boydak Enerji, 21.6 MW büyüklüğündeki Fırtına Elektrik Üretim A.Ş.’nin %100 hissesini bünyesine kattı.Boydak Enerji, son olarak...

Boydak Enerji Fırtına Elektrik`in tamamını satın aldı

Enerji Günlüğü - Boydak Enerji, 21.6 MW büyüklüğündeki Fırtına Elektrik Üretim A.Ş.’nin %100 hissesini bünyesine kattı.

Boydak Enerji, son olarak 21.6 MW büyüklüğündeki Sümer Hidroelektrik santralinin tüm haklarına sahip olan Fırtına Elektrik Üretim A.Ş şirketinin %100 hissesini bünyesine kattı. Böylece Boydak Enerji’nin portföy büyüklüğü 428 MW’a ulaştı.

Mobilya, kablo tel, demir çelik, tekstil-kimya, lojistik, havacılık, finans ve enerji alanlarında 8 sektörde, 43 şirketi ile faaliyet gösteren Boydak Holding’e bağlı Boydak Enerji, Fırtına Elektrik Üretim A.Ş şirketinin %100 hissesini bünyesine katarark, portföy büyüklüğünü 428 MW’a ulaştırdı.

ŞİRKETİN HEDEFİ

Enerji sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden olan Boydak Enerji’nin yeni satın almalarla büyüdüğünü ve son satın alma ile 203 MW’ı işletmede, toplam 428 MW’lık portföy büyüklüğüne ulaştığını belirten Boydak Enerji Genel Müdürü Gültekin Eranıl, şöyle devam etti: “Devam eden diğer projelerle birlikte ilk aşamada 2015 yılı sonuna kadar 500 MW kurulu güce ulaşmayı hedefliyoruz. 2017 sonuna kadar ise 1000 MW’lık portföy büyüklüğü ile sektörümüzdeki liderlik hedefine daha çok yaklaşmış olacağız”.

Boydak Enerji geçen yıl Ağustos ayında Nisan Enerji'nin tamamını bünyesine katmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler