1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. BP Türkiye Akaryakıt Dış İlişkiler Direktörü Erol Metin oldu

BP Türkiye Akaryakıt Dış İlişkiler Direktörü Erol Metin oldu

Enerji Günlüğü - BP Türkiye Akaryakıt Dış İlişkiler Direktörlüğü görevine, Şubat 2013 tarihi itibariyle Dr. Erol Metin atandı. Erol Metin, bu yeni...

BP Türkiye Akaryakıt Dış İlişkiler Direktörü Erol Metin oldu

Enerji Günlüğü - BP Türkiye Akaryakıt Dış İlişkiler Direktörlüğü görevine, Şubat 2013 tarihi itibariyle Dr. Erol Metin atandı. Erol Metin, bu yeni göreviyle BP'nin rafinaj ve pazarlama iş kollarının hükümet ve düzenleyici kurumlar ile olan ilişkilerinden sorumlu olacak.

EROL METİN KİMDİR?

BP’den önce yaklaşık 10 yıl süre ile Petrol Sanayi Derneği (PETDER) Genel Sekreteri olarak görev yapan Erol Metin, geçmişte ÇEVKO Genel Sekterliği görevini de üstlenmişti. Erol Metin, sivil toplum ve mesleki kuruluşlarındaki tecrübeleri öncesinde, 1984-1992 yılları arasında ABD’de New Mexico Maden ve Teknoloji Enstitüsü’nde (New Mexico Institude of Mining and Technology) asistan ve sonrasında profesör olarak çalıştı. Erol Metin, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nde, doktora eğitimini ise ABD’de New Mexico Maden ve Teknoloji Enstitüsü’nde Malzeme Mühendisliği alanında tamamladı.

Önceki ve Sonraki Haberler