1. HABERLER

  2. PETROL

  3. BP’nin ilk çeyrek karı 1,8 milyar dolar arttı

BP’nin ilk çeyrek karı 1,8 milyar dolar arttı

İngiliz enerji şirketi BP'nin bu yılın ilk çeyreğindeki karı geçen yılın aynı dönemine göre 1,8 milyar dolar arttı.

BP’nin ilk çeyrek karı 1,8 milyar dolar arttı

Enerji Günlüğü - İngiliz enerji şirketi BP'nin bu yılın ilk çeyreğindeki karı geçen yılın aynı dönemine göre 1,8 milyar dolar arttı.

İngiliz enerji şirketi BP, petrol ve doğal gaz fiyatlarındaki artış ve çalışmalarında katedilen gelişmelerle 2021 yılının ilk çeyreğindeki karının beklentilerin üzerinde gerçekleştiğini açıkladı. BP’den yapılan açıklamada, şirketin ilk çeyrek karının geçen yılın aynı döneminde kaydedilen 800 milyon dolardan 2,6 milyar dolara yükseldiği bildirildi. BP bir önceki çeyrekte de pandeminin etkisiyle sadece 110 milyon dolar kar elde etmişti. Beklentiler ise 1,64 milyar dolar kar etmesi yönündeydi.

BORÇLAR AZALTILIYOR

BP'nin net borcunu 35 milyar dolar seviyesinin altına çekme hedefine ulaşıldığı vurgulanan açıklamaya göre, Şirketin toplam borcu yılın ilk çeyreği itibarıyla 5,6 milyar dolar azalarak toplam 33,3 milyar dolara düştü.

BORÇ HEDEFİMİZE BİR YIL ERKEN ULAŞTIK

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen BP Üst Yöneticisi Bernard Looney, elden çıkarma gelirlerinin hızlanması, güçlü iş performansı ve fiyat ortamındaki iyileşme ile birlikte güçlü nakit akışı yarattıklarını ve net borç hedeflerine yaklaşık bir yıl erken ulaştıklarını belirtti. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler