1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Brezilya’dan çevreyi kirleten boru hattı sızıntısına ceza

Brezilya’dan çevreyi kirleten boru hattı sızıntısına ceza

Enerji Günlüğü - Brezilya, boru hattı sızıntısının çevreye zarar verdiği gerekçesiyle maden şirketi Anglo American'a 37 milyon dolar ceza verdi. Brezilya...

Brezilya’dan çevreyi kirleten boru hattı sızıntısına ceza

Enerji Günlüğü - Brezilya, boru hattı sızıntısının çevreye zarar verdiği gerekçesiyle maden şirketi Anglo American'a 37 milyon dolar ceza verdi. 

Brezilya Minas Gerais Eyalet Yönetimi, Anglo American şirketine geçen ay Minas-Rio madeninden demir cevheri taşıyan boru hattında meydana gelen sızıntı nedeniyle 37,73 milyon dolar ceza para cezası verdi.

12 Mart'ta madenden Rio de Janeiro Limanı'na demir cevheri taşıyan boru hattında sızıntı olmuş ve maden 27 Mart'a kadar kapalı kalmıştı. İkinci bir sızıntı ise aynı boru hattının 400 metre uzağında oluşmuş ve şirket tekrar operasyonları durdurmuştu. 

Minas Gerais Çevre Düzenleme Kurulu Semad, ilk sızıntının hava kirliliğine neden olduğunu ve çevreye zarar verdiğini, bunun halk sağlığı açısından sonuçlarının olabileceğini belirtti. Kurul ikinci sızıntı üzerinde de çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

 
Önceki ve Sonraki Haberler