1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Bulgaristan enerji sektörü için alarm

Bulgaristan enerji sektörü için alarm

Enerji Günlüğü - Bulgar enerji sektörünün mali yıkımın eşiğinde olduğu ve acilen etkin önlemler alınması gerektiği belirtildi.Bulgaristan Enerji...

Bulgaristan enerji sektörü için alarm

Enerji Günlüğü - Bulgar enerji sektörünün mali yıkımın eşiğinde olduğu ve acilen etkin önlemler alınması gerektiği belirtildi.

Bulgaristan Enerji Bakanı Temenuzhka Petkova Pazar günü Bulgaristan Ulusal Radyosu'nda yaptığı konuşmada, ülkenin enerji sektörünün mali bir çöküş ile karşı karşıya olduğunu ve acilen etkin önlemler alınması gerektiğini belirtti.

Sektörün mali istikrarının gündemdeki ilk konu olduğunu ve enerji sektörünü kurtarmanın tüm ekonomiyi kurtarmak anlamına geldiğini ifade eden Bulgar Bakan, eğer bu önlemler alınmazsa enerji sektörünün daha da kötüye gideceğini ve enerji sektörüyle bağlantılı sektörlerle birlikte bir çöküş yaşanacağını söyledi.

Petkova aynı zamanda enerji piyasasının bağımsızlaştırılmasının da sektördeki tüm sorunları çözmek için gerekli olduğunu savundu.

bu önlemlerin çoğunun popüler olmadığını ama şu ana kadar kimsenin bu önlemleri almayı düşünmediğini belirterek, öyle ya da böyle başka işe yarar bir seçenekleri olmadığını ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler