1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Bulgaristan TürkAkım ihale çalışmalarını geçici olarak durdurdu

Bulgaristan TürkAkım ihale çalışmalarını geçici olarak durdurdu

Enerji Günlüğü - Bulgaristan, TürkAkım için gerekli malzeme ve ekipman ikmali ve tasarıma yönelik ihale çalışmalarını geçici olarak durdurdu.Bulgaristan...

Bulgaristan TürkAkım ihale çalışmalarını geçici olarak durdurdu

Enerji Günlüğü - Bulgaristan, TürkAkım için gerekli malzeme ve ekipman ikmali ve tasarıma yönelik ihale çalışmalarını geçici olarak durdurdu.

Bulgaristan devlet doğalgaz dağıtım operatörü Bulgartransgaz, TürkAkım projesinin Bulgaristan’dan geçecek 484 km'lik bölümü ile ilgili ihale çalışmalarının geçici olarak durdurulduğunu açıkladı. Bulgartransgaz, yaptığı basın açıklamasında, ihale çalışmalarının, Bulgaristan Rekabeti Koruma Komisyonu’na, Atomenergoremont isimli şirketten gelen itiraz dilekçesi nedeniyle durdurulduğunu bildirdi.

Durdurulan çalışmaların, Bulgaristan-Sırbistan sınırından geçen ana doğalgaz boru hattına paralel olan, Bulgartransgaz’a ait doğalgaz iletim altyapısının genişletilmesine yönelik gerekli malzeme ve ekipmanın ikmali, yatırım tasarımı, ayrıntılı tasarım süreci ve projenin inşasıyla ilgili ihale çalışmalarına ait olduğu bildiriliyor. 

Atomenergoremont şirketinin girişimlerinin, boru hattı yapım çalışmalarını geciktireceği tahmin ediliyor. Yaklaşık toplam 1,5 milyar euro değerinde bulunan proje için çalışmaların 1 Ocak 2020 tarihinde tamamlanması öngörülüyordu.

Önceki ve Sonraki Haberler