1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Bulgaristan TürkAkım ihalesini yeniden açtı

Bulgaristan TürkAkım ihalesini yeniden açtı

Enerji Günlüğü - Bulgaristan, geçici olarak durdurduğu TürkAkım için gerekli malzeme ve ekipman ikmali ve tasarıma yönelik ihale çalışmaları...

Bulgaristan TürkAkım ihalesini yeniden açtı

Enerji Günlüğü - Bulgaristan, geçici olarak durdurduğu TürkAkım için gerekli malzeme ve ekipman ikmali ve tasarıma yönelik ihale çalışmaları ihalesini yeniden açtı.

Türk Akımı'nın Bulgar topraklarından geçecek kısmıyla ilgili ihaleyi iki hafta önce askıya alan Bulgaristan doğalgaz iletim operatörü Bulgaristan devlet doğalgaz dağıtım operatörü Bulgartransgaz, TürkAkım projesinin Bulgaristan’dan geçecek 484 km'lik bölümü ile ilgili askıya aldığı ihalenin yeniden açıldığını duyurdu. 

Bulgartransgaz'dan yapılan açıklamada, yeniden açılan ihalenin Bulgaristan-Sırbistan sınırından geçen ana doğalgaz boru hattına paralel olan, Bulgartransgaz’a ait doğalgaz iletim altyapısının genişletilmesine yönelik gerekli malzeme ve ekipmanın ikmali, yatırım tasarımı, ayrıntılı tasarım süreci ve projenin inşasıyla ilgili ihale çalışmalarına ait olduğu kaydedildi. 

İhale çalışmalarının, Bulgaristan Rekabeti Koruma Komisyonu’na, Atomenergoremont isimli şirketten gelen itiraz dilekçesi nedeniyle durdurulmuştu.

BULGARİSTAN TÜRKAKIMI İHALE ÇALIŞMALARINI GEÇİCİ OLARAK DURDURDU

Önceki ve Sonraki Haberler