1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Bunker Holding’in OceanConnect’i devralmasına rekabet izni

Bunker Holding’in OceanConnect’i devralmasına rekabet izni

Rekabet Kurulu, Danimarkalı Bunker Holding’in İsviçreli Glencore’a ait OceanConnect Marine şirketini devralması işlemine izin verdi. 

Bunker Holding’in OceanConnect’i devralmasına rekabet izni

Enerji Günlüğü - Rekabet Kurulu, Danimarkalı Bunker Holding’in İsviçreli Glencore’a ait OceanConnect Marine şirketini devralması işlemine izin verdi. 

Danimarkalı United Shipping & Trading Company’ye ait Bunker Holding A/S, İsviçreli Glencore International AG’nin Singapur merkezli OceanConnect Marine şirketini hisse ve varlık devri yoluyla devralmak için Rekabet Kurulu’na başvurmuştu. 

Bunker Holding denizcilik akaryakıtı, denizcilik gaz yağı ve motor yağının alım, satım ve tedarikinin yanı sıra risk yönetimi ve ilgili hizmetlerde uzmanlaşmış bir şirket. Küresel ölçekte gemi yakıt ikmali (bunkering) hizmeti veren Bunker Holding, risk yönetimi, terminal ve yük indirme, petrol ve kimyasal tankerleri ve bilgi teknolojileri alanlarında da faaliyet gösteriyor. 

İsviçreli Glencore AG’ye ait bir gemi yakıtı ticareti şirketi olan OceanConnect Marine, çevrimiçi (online) yakıt satın alma platformu AuctionConnect’i de işletiyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler