1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Çalık: Elektrik dağıtımında küresel marka olacağız

Çalık: Elektrik dağıtımında küresel marka olacağız

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Kosova ihalesini kazanarak elektrik dağıtım sektöründe küresel bir marka olmayı hedeflediklerini...

Çalık: Elektrik dağıtımında küresel marka olacağız

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Kosova ihalesini kazanarak elektrik dağıtım sektöründe küresel bir marka olmayı hedeflediklerini söyledi.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre Ahmet Çalık, Çalık YEDAŞ Elektrik Dağıtım Şirketi'nin Amasya'daki toplantısında Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Taner Yıldız'la görüştü.
Elektrik müşterilerine Paris ve Roma gibi Avrupa şehirlerinde yaşayanlardan daha kaliteli hizmet sunmayı hedeflediklerini belirten Ahmet Çalık, "Bizim dağıtım bölgemizde yaşayanlar buralardan daha kaliteli hizmet alacak" dedi.
Kısa süre önce Kosova Elektrik Dağıtım ihalesine Limak Grubu'yla birlikte girdiklerini hatırlatan Çalık, "Önümüzdeki günlerde ilk yurtdışı elektrik dağıtım işine başlıyoruz. Bu işi de YEDAŞ ekibi yapacak" dedi. Çalık, Kosova'daki dağıtım işiyle birlikte elektrik dağıtımında küresel bir marka olmayı hedeflediklerini vurguladı.

'MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ İÇİN DÜĞMEYE BASTIK'
2011 yılından bu yana elektrik dağıtım sektöründe "Çalık" markasıyla faaliyet gösteren YEDAŞ, yıllık 100 milyon TL'lik yatırım büyüklüğüne ulaştı. Çalık YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, hedeflerinin Avrupa Mükemmeliyet Ödülü'nü almak olduğunu belirterek, bulundukları bölgeye değer katma amacıyla çeşitli sosyal sorumluluk projelerine de imza attıklarını ifade etti. Türkoğlu, "Bıçak, bakır, ahşap ve yumurta topuk ustalarını bularak 1 yıllık elektrik masraflarını karşılıyoruz. Ayrıca Samsun'da Ar-Ge merkezi kuracağız" dedi.

YURTDIŞINA YEDAŞ'LA GİDECEK
2011'de Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Şirketi'ni (YEDAŞ) özelleştirmeyle devralan Çalık Holding, yurtdışındaki yatırımlarını da Çalık YEDAŞ markasıyla gerçekleştirecek. Çalık YEDAŞ, Karadeniz'de beş ilde 3 milyonu aşkın kişiye elektrik ulaştırıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler