Çalık Petrol ve High Power'ın petrol arama talebi reddedildi

Enerji Günlüğü – Çalık Petrol'ün High Power Eruh Ltd. ile birlikte Siirt ve Şırnak illerinde petrol arama ruhsatı almak için yaptıkları başvuru reddedildi. Çalık...

Çalık Petrol ve High Power'ın petrol arama talebi reddedildi

Enerji Günlüğü – Çalık Petrol'ün High Power Eruh Ltd. ile birlikte Siirt ve Şırnak illerinde petrol arama ruhsatı almak için yaptıkları başvuru reddedildi. 

Çalık Petrol Arama Üretim San. ve Tic. AŞ'nin High Power Eruh Petrol Arama ve Üretim Ltd. ile birlikte; Siirt ve Şırnak illerinde, 46.017 hektar genişliğindeki M48-d2, d3, d4 pafta numaralı arazide petrol arayabilmek için Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’ne (MAPEG) başvuru yapmışlardı. 

Şirketlerin başvurusu MAPEG tarafından incelendikten sonra, 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun “Başvuru ve ruhsatlandırma usulü” başlıklı 7 maddesi ve Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin “İnceleme ve değerlendirme” başlıklı 9 maddesi ile “Başvuruların sonuçlandırılması” başlıklı 10. maddesi gereğince talebin reddine karar verildi.

Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, doğru imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.