1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Can Holding, Haramidere Terminali’ni satın aldı

Can Holding, Haramidere Terminali’ni satın aldı

Can Uluslararası Yatırım Holding, akaryakıt ikmal tesisi işleten Haramidere Depoculuk A.Ş'yi, OMV Enerji Ticaret ve MKT Enerji ve Ticaret’ten satın aldı.

Can Holding, Haramidere Terminali’ni satın aldı

Enerji Günlüğü (ÖZEL HABER) - Can Uluslararası Yatırım Holding, Haramidere Terminali’ni (Haramidere Depoculuk A.Ş.) OMV Enerji Ticaret ve MKT Enerji ve Ticaret’ten satın aldı. 

Enerji dünyasında yeni bir satış işlemi gerçekleşti. Enerji Günlüğü'nün edindiği bilgilere göre göre, İstanbul Haramidere'de akaryakıt ikmal tesisi işleten Haramidere Depoculuk AŞ, Can Holding tarafından satın alındı. Satın alma öncesinde OMV Enerji’nin yüzde 51 paya sahip olduğu şirkette geri kalan paylar da MKT Enerji’ye aitti. 

OMV, 2017 yılında Petrol Ofisi’ni Avusturya merkezli Vitol’e satarken Haramidere terminali de Petrol Ofisi tarafından OMV Grubu’na 28 milyon Euro karşılığında devredilmişti. HARAMİDERE TESİSİ'NİN DEVRİNE REKABET İZNİ HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

475'ten fazla istasyonla, Türkiye’nin en geniş benzin istasyonu ağına sahip gruplarından Can Holding’in, aynı zamanda Türkiye’nin en fazla petrol ve türevleri depolama kapasitelerine sahip oyunculardan biri olduğu belirtiliyor. 

Grubun internet sitesinde paylaştığı bilgelere göre sahip olduğu 150 bin metre kare alanda faaliyet gösteren dört yüksek kapasiteli, uluslararası standartlara uygun ve uluslararası banka ve trading şirketleri ile akredite olarak global şirketlere depolama ve lojistik servis ve hizmetleri de sunuyor. Grup 12 sektörde faaliyet gösteriyor ve 15 bini aşkın kişiyi istihdam ediyor. 

MADENİ YAĞ FABRİKASI

Grup, 2003 yılında madeni yağ fabrikasını, 2005 yılında “Enerji Gaz” tesisini kurarak enerji sektöründe diğer türev ürünleri kategorisinde büyümeye başladı. Grup, madeni yağ kategorisinde ise otomobil endüstrisine yönelik 290 çeşit olmak üzere yıllık 21 bin ton üretime sahip. 

ENERGY MARKASIYLA DAĞITIM 

Can Holding’in ilk yatırımı, 1972 yılında Energy markası ile faaliyete geçen enerji ve petrol grubu olarak biliniyor. Markalar, 81 ilde 475’ten fazla akaryakıt istasyonu ile tüketicilere petrol türevleri, otogaz ve madeni yağ tedariki sağlıyor. 

Can Holding’in ülke dışında da başta Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Arnavutluk, Romanya, Makedonya, Kosova, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Irak, Suriye ve İsrail olmak üzere yaklaşık 20 ülkede yatırımları bulunuyor. 

TÜKETİM MALLARI VE ŞEHİR OTELLERİ

Grup ayrıca Awox markası altında televizyon ve diğer dayanıklı tüketim malları üretimi yapıyor ve Çerkezköy’de küçük ev aletleri üretimi yaptığı bir fabrikası bulunuyor. Holdingin altısı İstanbul olmak üzere toplam yedi adet şehir oteli de var.

Önceki ve Sonraki Haberler