1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Canan Özsoy, GE Türkiye’nin yeni Başkan ve CEO’su oldu

Canan Özsoy, GE Türkiye’nin yeni Başkan ve CEO’su oldu

Enerji Günlüğü - GE, Canan Özsoy’un GE Türkiye’nin yeni Başkan ve CEO’su olarak atandığını duyurdu. Canan Özsoy, GE’nin Türkiye’de büyüme...

Canan Özsoy, GE Türkiye’nin yeni Başkan ve CEO’su oldu

Enerji Günlüğü - GE, Canan Özsoy’un GE Türkiye’nin yeni Başkan ve CEO’su olarak atandığını duyurdu. Canan Özsoy, GE’nin Türkiye’de büyüme stratejilerini geliştirme ve liderlik etme görevlerinin yanı sıra; ortaklıkların güçlendirilmesi, yerelleşmenin artırılması ve yenilikçi büyümenin desteklenmesinden sorumlu olacak. Yeni görevinden önce GE Küresel Mamografi Bölümü Başkanlığını yürüten Canan Özsoy, GE bünyesinde beş yılı aşkın bir süredir çalışmalarını sürdürüyor. GE Healthcare iş alanına Uluslararası Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak katılan Özsoy, bu görevinde Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Çin’den sorumluydu. Canan Özsoy daha sonra Wisconsin’e taşınarak Healthcare Systems Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı ve bu süreçte GE Küresel Liderlik Takımı’na katılarak inovasyon, strateji ve yeni ürünlerin pazarlanması alanlarında çalışmalara imza attı.

CANAN ÖZSOY KİMDİR?
Canan Özsoy, kariyerine 1989 yılı sonunda ilaç sektöründe başladı. Bu sektörde çeşitli pazarlama ve satış liderliği pozisyonlarında görev aldıktan sonra, 2004 yılında Paris’e geçerek sektörün küresel pazarlama liderleri arasında yerini aldı. Özsoy, 2007 yılında GE bünyesinde çalışmaya başladı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Canan Özsoy, 4 yıl diş hekimi olarak çalıştıktan sonra 1989 yılında ilaç sektörüne geçiş yaptı ve bu süreçte Boğaziçi Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı. Canan Özsoy, kendisine 2012 yılı sonuna kadar danışmanlık yapmayı sürdürecek olan Kürşat Özkan’ın görevini üstlenecek.

Önceki ve Sonraki Haberler