1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. CarrefourSA, şarj istasyonu yatırımlarını sürdürüyor

CarrefourSA, şarj istasyonu yatırımlarını sürdürüyor

CarrefourSA, elektrikli araç kullanıcılarına daha fazla erişim imkânı sunarken, 3 ay içerisinde 40 mağazada şarj noktasına ulaşmayı hedefliyor. 

CarrefourSA, şarj istasyonu yatırımlarını sürdürüyor

Enerji Günlüğü - 25 mağazasındaki 31 şarj noktasıyla hizmet veren CarrefourSA, bu yılın sonunda şarj istasyonu sayısını 60’a çıkarmayı hedefliyor.

Türkiye perakende şirketlerinden CarrefourSA, elektrikli araç şarj istasyonu yatırımlarına devam ediyor. 25 mağazasında 31 şarj noktası olan CarrefourSA, elektrikli araç kullanıcılarına daha fazla erişim imkânı sunarken, 2024 yılı sonunda 60 şarj noktasına ulaşmayı hedefliyor. CarrefourSA aynı zamanda 3 ay içerisinde 40 mağazada şarj noktasına ulaşmayı hedefliyor. 

“OTOPARKLARIMIZA ŞARJ İSTASYONLARI KURUYORUZ”

“Dünyada ve Avrupa’da artan elektrikli araç kullanımı ile birlikte Eşarj istasyonlarının da sayısının her geçen gün arttığını görüyoruz” diyen CarrefourSA İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Bulut Batum şöyle devam etti: “Bugün birçok müşterimizin de elektrikli araçları tercih ettiğini gözlemliyoruz. Müşterilerimiz gibi biz de doğa için doğrusunu yapmak istiyoruz. Bu doğrultuda yeni nesil araçların kullanılmasını destekliyor, otoparklarımıza şarj istasyonları kuruyoruz. CarrefourSA olarak ilk kez 2020 yılında Sabancı Holding grup şirketlerimizden EnerjiSA ile başladığımız iş birliğimizde 3 yılda 36 hizmet noktasına ulaştık. Müşterilerimizin tamamen online bir sistem üzerinden kredi kartlarıyla ödemelerini yapabildikleri ve şarj dolumu sırasında CarrefourSA mağazalarında diledikleri gibi zaman geçirebildikleri hizmet ağımızı 2024 yılında büyütmeye devam edeceğiz. Hedefimiz yıl sonuna kadar 60 şarj istasyonuna ulaşmak.”

Önceki ve Sonraki Haberler