1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. Çatalağzı Termik Santraline 351 milyon dolar teklif

Çatalağzı Termik Santraline 351 milyon dolar teklif

Enerji Günlüğü - Çatalağzı Termik Santralinin özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 351 milyon dolarla Demir Madencilik verdi.Çatalağzı Termik Santrali...

Çatalağzı Termik Santraline 351 milyon dolar teklif

Enerji Günlüğü - Çatalağzı Termik Santralinin özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 351 milyon dolarla Demir Madencilik verdi.

Çatalağzı Termik Santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların "varlık satışı" yöntemiyle özelleştirildiği ihalede en yüksek teklifi 351 milyon dolarla Demir Madencilik Petrol Ürünleri Enerji İnşaat Liman Gemi-Yat Yapım Turizm Nakliyat Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığındaki ihalenin elemeli turunda Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ elendi. Daha sonra açık artırma görüşmelerine geçilen ihalede, başlangıç tutarı 280 milyon dolar, artırım aralığı ise 1 milyon dolar olarak belirlendi.

Açık artırmadan ilk olarak IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret AŞ çekilirken, teklif tutarının 300 milyon doları aşmasının ardından Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ de çekildi.

Demir Madencilik Petrol Ürünleri Enerji İnşaat Liman Gemi-Yat Yapım Turizm Nakliyat Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 351 milyon dolar ile en yüksek teklifi sunması üzerine Elektrik Gereçleri Sanayi ve Ticaret AŞ, çekilme kararını açıkladı.

300 megavatlık kurulu gücü bulunan Çatalağzı Termik Santralinin özelleştirilmesi ihalesine kömür sahaları dahil değil.

ÇATALAĞZI TERMİK SANTRALİ'NİN YENİ SAHİBİ BELLİ OLUYOR

ÇATALAĞZI'NDA İKİNCİ ÜNİTE DEVREYE GİRİYOR

Önceki ve Sonraki Haberler