1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Çatı GES’ler için QNB Finansleasing ve General Solar Enerji iş birliği

Çatı GES’ler için QNB Finansleasing ve General Solar Enerji iş birliği

Çatı GES’ler için QNB Finansleasing ve General Solar Enerji iş birliği QNB Finansleasing ve General Solar Enerji, çatı üzeri güneş enerjisi santrallerinin kurulumu ve finansmanı çerçevesinde iş birliği yapacak.

Çatı GES’ler için QNB Finansleasing ve General Solar Enerji iş birliği

Enerji Günlüğü - QNB Finansleasing ve General Solar Enerji, çatı üzeri güneş enerjisi santrallerinin kurulumu ve finansmanı çerçevesinde iş birliği yapacak.

QNB Finansleasing, yenilenebilir enerji ve güneş enerji santrallerinin kurulumu ve tasarımı oyunculardan General Solar Enerji ile çatı üzeri güneş enerjisi santrallerinin kurulumu ve finansmanı çerçevesinde iş birliği protokolü imzaladı. İmzalanan protokol kapsamında öz tüketim amaçlı çatı üstü güneş enerjisi santrali yatırımı yapmak isteyen sanayicilere danışmanlık ve kurulum hizmetleri General Solar Enerji tarafından, yatırım finansmanı çözümü ise QNB Finansleasing tarafından sağlanacak.

SANAYİCİLER FATURA ÖDER GİBİ LEASİNG TAKSİTİ ÖDEYECEK

Yapılan iş birliği ile QNB Finansleasing ve General Solar Enerji, işletme ve fabrika sahiplerine güneş enerjisi santrali kurulumu ve finansmanı konularındaki bilgi ve deneyimleriyle her türlü desteği sağlayacaklar. Özellikle sanayiciler için elektrik faturası öder gibi leasing taksiti ödeyerek vade sonunda elektrik ihtiyacının büyük bir bölümünü yenilenebilir enerji kaynaklarından bedelsiz karşılanmasını sağlanacak.

QNB Finansleasing Genel Müdürü Metin Karabiber; “Çevre ve iklim konusunda hassasiyetlerin arttığı bir dönemdeyiz. Çatı üzeri güneş enerjisi sistemi yatırımları hem cazibesi giderek artan alanlar arasında yerini alıyor hem de işletme sahiplerine enerji tasarrufu etme imkanı sunuyor. Hayata geçirdiğimiz iş birliğiyle de nakit akışlarına uygun finansman seçenekleri sunabileceğiz” dedi.

General Solar Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Demirdaş ise; “Türkiye’nin birçok yerinde başarı ile tamamlanan projelerimiz, solar sektöründe sağlam ve emin adımlarla ilerlememiz adına iyi birer referans niteliğinde. GES yatırımcılarımıza işin her aşamasında kaliteli hizmet sağlamak adına finansman alanındaki iş birliğimizi de tamamlamış bulunuyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler