1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Çevreci proje getiren belediyelere hibe desteği

Çevreci proje getiren belediyelere hibe desteği

Enerji Günlüğü - Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çevreci proje getiren belediyelere İller Bankasınca verilen hibelerin artırılacağını...

Çevreci proje getiren belediyelere hibe desteği

Enerji Günlüğü - Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çevreci proje getiren belediyelere İller Bankasınca verilen hibelerin artırılacağını söyledi. Bayraktar, küresel ısınma, endemik hayatın azalması, denizlerin ve kıyıların kirlenmesiyle son dönemde tüm dünyada çevreciliğin öne çıktığını belirtti.

Belediyelerin yurt dışında hayata geçirilen çevreci projeleri iyi incelemeleri, bunların Türkiye’de nasıl uygulanabileceği hakkında fikir yürütmeleri gerektiğini vurgulayan Bayraktar, “Yerel yönetimler, proje üretirken çevre değerlerine dikkat etmeliler. Örneğin, günlük 500 ton ve üzerinde katı atık getiren belediyeler birleşerek, enerji ve sera üretimi nasıl yapabiliriz diye düşünmelidir. Bakanlık olarak yerel yönetimleri teşvik için İller Bankasınca, çevreci proje getiren belediyelere verilen hibeleri artıracağız. Böylelikle belediyelerin çevreye duyarlı başarılı proje sayılarını artırmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler