1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Chevron’un madeni yağını Petrol Ofisi dağıtacak

Chevron’un madeni yağını Petrol Ofisi dağıtacak

ABD merkezli Chevron’un Texaco markalı otomotiv ve endüstriyel yağlarını Türkiye’de Petrol Ofisi üretip satacak.

Chevron’un madeni yağını Petrol Ofisi dağıtacak

Enerji Günlüğü - ABD merkezli Chevron’un Texaco markalı otomotiv ve endüstriyel yağlarını Türkiye’de Petrol Ofisi üretip satacak.

Petrol Ofisi ile Chevron Brands International LLC arasında, madeni yağ alanında lisans, üretim, dağıtım ve pazarlamayı kapsayan uzun vadeli bir anlaşma imzalandı. Anlaşmayla ABD merkezli Chevron, Türkiye’deki madeni yağ alanındaki faaliyetlerini Petrol Ofisi’ne emanet etti.

İşbirliği kapsamında Petrol Ofisi, Chevron’un otomotiv ve endüstriyel yağlarının Texaco markası altında dağıtım ve satışına başlıyor. Hazırlıkların tamamlanması ile birlikte Texaco markalı madeni yağ ürünlerinin Petrol Ofisi tarafından Türkiye’de üretimine, 2021 yılı içinde başlanması planlanıyor. Bu işbirliği çerçevesinde Petrol Ofisi ve Chevron arasında ortak teknoloji ve üretime hazırlık çalışmaları başladı. Petrol Ofisi, 2014 yılından bu yana Chevron’un denizcilik yağlarının Türkiye’de dağıtım ve pazarlamasını yürütüyordu.

TÜRKİYE’YE DUYULAN GÜVENİN GÖSTERGESİ

selim-siper-001.jpgPetrol Ofisi’nin kaliteli ürün ve hizmet hedefi ile müşteri odaklı yaklaşımına dikkat çeken Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Bu yaklaşımla lideri olduğumuz madeni yağlar sektöründe de Türkiye’de yaygın 16.000 satış noktamızla, Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi – POTEM’de geliştirdiğimiz ve Derince’deki fabrikamızda ürettiğimiz 400’ü aşkın zengin ürün çeşitliliği ile Türkiye’nin bu alandaki ihtiyaçlarına ideal çözümler sunuyoruz. Sunduğumuz bu ideal çözümleri, şimdi Chevron ürünleri ile daha da zenginleştiriyoruz. Chevron ile uzun vadeli ve geniş kapsamlı işbirliğimiz, bir anlamda Petrol Ofisi’nin madeni yağ alanındaki üretim, dağıtım ve pazarlama başarısının da güzel bir göstergesi. Chevron’un bu imzası, aynı zamanda Türkiye’ye ve ülkemiz potansiyeline duyduğu güveni, inancı da ortaya koyuyor” açıklamasında bulundu.

ÖNEMLİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICI

colleen-cervanteschevron-madeni-yaglar-baskani-jpg.jpgChevron Madeni Yağlar Başkanı Colleen Cervantes, iki şirket arasındaki işbirliğinin 70 yıllık geçmişe sahip olduğunu belirterek “Bu anlaşma ise yeni ve önemli bir dönemin başlangıcını simgeliyor. Petrol Ofisi, Türkiye’de akaryakıt ile madeni yağlar sektöründe lider oyuncu. Petrol Ofisi ile Chevron arasındaki güçlü sinerji, bu yeni marka yayılımı fırsatını geliştirerek devam ettirecektir” dedi. 

Enerji Günlüğü 

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler