1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Çiftçilere mazot desteği başlıyor

Çiftçilere mazot desteği başlıyor

Enerji Günlüğü - 23 Şubat 2018 tarihinden itibaren çiftçilerin mazot maliyetinin yarısı devlet tarafından ödenecek.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,...

Çiftçilere mazot desteği başlıyor

Enerji Günlüğü - 23 Şubat 2018 tarihinden itibaren çiftçilerin mazot maliyetinin yarısı devlet tarafından ödenecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Şubat 2018 tarihinde Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Çiftçilerimiz Milletin Evinde Cumhurbaşkanımız ile Buluşuyor" programında yaptığı konuşmada, 23 Şubat 2018 tarihinden itibaren çiftçilerin mazot maliyetinin yarısının devlet tarafından ödeneceğini söyledi.

PÜİS’TEN DESTEĞİN VERGİ İADESİ ŞEKLİNDE VERİLMESİ ÖNERİSİ

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) çiftçilere mazot yardımını desteklediklerini bildirdi. Ürünün ekiminden, tarladan kaldırılmasına kadar her aşamada kullanılan mazotun, çiftçiler için çok önemli bir maliyet kalemi olduğu belirtilen açıklamada, “Bugüne kadar tarım sektörüne 81 ilde, 921 ilçede ve binlerce köyde yılın 365 günü, günün 24 saati en iyi hizmeti sunan akaryakıt bayileri olarak beklentimiz, çiftçilerimizin kullanacağı mazotun akaryakıt bayilerinin istasyonlarından alınması ve çiftçilerimize mazot desteğinin vergi iadesi şeklinde verilmesidir. Ayrıca denizcilik ve havacılık sektörlerinin gelişmesi için deniz ve hava taşıtlarına verilen ÖTV’siz yakıtların amacı dışında illegal olarak piyasada pazarlanması sonucunda devlet hazinemizin uğradığı vergi kaybının önlenmesi için bu sektörlere verilen desteğin de vergi iadesi şeklinde olmasının gerektiğini düşünüyoruz.” İfadeleri yer aldı.

 
Önceki ve Sonraki Haberler