1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Çin 43 hidrojen projesini hayata geçirecek

Çin 43 hidrojen projesini hayata geçirecek

Çin’in Hebei Eyaleti’nde 1,2 milyar dolar değerinde 43 hidrojen üretimi ve tüketimi projesi hayata geçirilecek.

Çin 43 hidrojen projesini hayata geçirecek

Enerji Günlüğü - Çin’in Hebei Eyaleti’nde 1,2 milyar dolar değerinde 43 hidrojen üretimi ve tüketimi projesi hayata geçirilecek.

Çin'in sanayi merkezi Hebei Eyaleti yönetimi, Zhangjiakou şehrinde üretim, ekipman imalatı, dolum istasyonu ve yakıt hücreleri için 43 hidrojen projesini onayladı. Eyalet yetkilileri toplam yatırım değerinin 1,23 milyar dolar (8,75 milyar yuan) olduğunu açıkladı. 

Çin'de çelik yapımının dörtte birine ev sahipliği yapan eyalet, sanayi yapısını iyileştirmeye çalışıyor. Eyalet, metro ve rüzgar türbini için ekipman imalatı dahil, az kirleten ve yüksek katma değerli sektörlere dönüş yapmaya çalışıyor. 

YATIRIMLAR ZHANGJIAKOU ŞEHRİNDE YAPILACAK

Yeni hidrojen yatırımlarının tamamının gerçekleştirileceği Zhangjiakou, Çin'de hidrojen başkenti olmayı amaçlıyor. Şehrin hidrojen üretim kapasitesinin 2021'de 21.000 ton, 2035'te 50.000 olması bekleniyor.

Hebei Kalkınma ve Reform Komisyonu yaptığı açıklamada, "Zhangjiakou'yu hidrojen gelişimine öncülük etmek için 2022 Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği fırsatı elde etmesini destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler