1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Çin ilk ulusal karbon ölçüm merkezini kurdu

Çin ilk ulusal karbon ölçüm merkezini kurdu

Çin’in İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nde ulusal karbon ölçüm merkezi kuruldu.

Çin ilk ulusal karbon ölçüm merkezini kurdu

Enerji Günlüğü - Çin, emisyon hedefleri kapsamında bir özerk bölgede ilk ulusal karbon ölçüm merkezi kurdu. İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nde kurulan merkez enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına destek olacak.

Çin Uluslararası Radyosunun haberine göre, Çin’in ilk ulusal karbon ölçüm merkezi, İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nde kuruldu. Ulusal Karbon Ölçüm Merkezi (İç Moğolistan), Piyasa Denetim ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün izniyle Çin’de kurulan ilk karbon ölçüm merkezi oldu.

Çin’in karbon ölçüm merkezlerinin inşa projesi, devletin karbon hedefleri için uygulanan önemli bir tedbir. Ülkenin önemli enerji ve stratejik kaynaklarının üssü olan İç Moğolistan, Çin’in kuzey kesiminde ekolojik güvenliğin korunması için önemli bir rol oynuyor. Özerk bölgede kurulan ilk ulusal karbon ölçüm merkezi, bölgenin ekolojik koşullarının avantajlarından faydalanacak.

KARBON NÖTR BİR GELECEK İÇİN HAYATİ ÖNEMDE

Ulusal Kalitenin Altyapısı’nı (NQI) oluşturan önemli bir parça olan karbon ölçümü, enerji kaynaklarının verimli kullanılması, sektör yapısının düzeltilmesi, yaşam tarzının ekolojiye uygun hale getirilmesine büyük destek oluyor. Aynı zamanda sera gazı azaltımında ‘ölçülebilir, raporlanabilir ve denetlenebilir’ olan hedefin gerçekleştirilmesine garanti veren karbon ölçümü, Çin’in karbon nötr hedefine ulaşması için hayati önem taşıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler