Çine HES İş Kaya İnşaat'a devrelidi

Enerji Günlüğü – ÖİB’nin ihalesini sonuçlandırdığı Çine HES, 120.500.000 TL bedelle İş Kaya özelleştirildi. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın...

Çine HES İş Kaya İnşaat'a devrelidi

Enerji Günlüğü – ÖİB’nin ihalesini sonuçlandırdığı Çine HES, 120.500.000 TL bedelle İş Kaya özelleştirildi. 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB), Elektrik Üretim AŞ’ye (EÜAŞ) ait olan Çine Hidroelektrik Santrali’nin işletme haklarının devri işlemi, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile onaylandı. 

ÖİB, Çine Hidroelektrik Santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların işletme hakkının, 120.500.000 TL bedel karşılığında en yüksek teklifi veren İş-Kaya İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’ye verilmesiyle ilgili ihaleyi sonuçlandırmıştı. Cumhurbaşkanlığı, yayınladığı kararla Çine HES ve Çine HES’in kullanımında bulunan taşınmazların işletme haklarının devri işlemini onayladı. 

Buna göre Çine Hidroelektrik Santrali’nin işletme hakkı, 120.500.000 TL bedelle en yüksek teklifi veren İş-Kaya İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’nin oldu. 

Bu haber toplam 12588 defa okunmuştur

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, doğru imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.