1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. CK Akdeniz, sokak hayvanlarının bakımını üstlendi

CK Akdeniz, sokak hayvanlarının bakımını üstlendi

Enerji Günlüğü - CK Akdeniz Elektrik, Antalya, Burdur ve Isparta’daki sahipsiz ve yardıma muhtaç hayvanların bakım ve tedavi masraflarını üstleniyor.CK...

CK Akdeniz, sokak hayvanlarının bakımını üstlendi

Enerji Günlüğü - CK Akdeniz Elektrik, Antalya, Burdur ve Isparta’daki sahipsiz ve yardıma muhtaç hayvanların bakım ve tedavi masraflarını üstleniyor.

CK Akdeniz Elektrik, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ile uzun soluklu bir iş birliğine imza attı. ‘Enerjimiz dostlarımız için’ diyen CK Akdeniz Elektrik, sahipsiz ve yardıma muhtaç hayvanların bakım ve tedavi masraflarını üstleniyor.

CK Akdeniz Elektrik, HAYTAP’a gelen ihbarlardan hareket ederek Antalya, Burdur ve Isparta’da bulunan sahipsiz, yardıma muhtaç, hasta ve kötü muamele gören sokak hayvanlarının bakım ve tedavi masraflarını karşılıyor. CK Akdeniz Elektrik, şimdiden 5 sokak hayvanının tedavi masraflarını üstlenerek eski sağlıklarına kavuşmalarını sağladı.

"BU ŞİRKET HAYVAN DOSTUDUR"

Bu arada genel müdürlük ve tüm şubelerine konuyla ilgili bilgilendirme amaçlı afişler asan CK Akdeniz Elektrik, aynı zamanda şubelerinin kapılarına da ‘Bu şirket hayvan dostudur’ çıkartmaları yapıştırarak hayvan hakları konusuna dikkat çekiyor.

‘HAYVAN HAKLARI İLE İLGİLİ FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ’

Sosyal sorumluluk bilinci ile hayvan hakları konusunda bir farkındalık yaratmayı hedeflediklerini dile getiren CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, “Özellikle hizmet verdiğimiz bölgede yaşayan sokak hayvanlarının haklarını gözetmek için HAYTAP ile bir adım atmaya karar verdik. Öncelikli olarak Antalya, Isparta ve Burdur’da tedaviye muhtaç sokak hayvanlarının eski sağlıklarına kavuşmaları için kaynak yaratıyoruz. Tüm bakım ve tedaviler HAYTAP’ın iş birliği ve gözetimindeki uzman veterinerlerce yapılıyor. Tedavilerin tamamlanmasının ardından sokak hayvanlarının doğal yaşama kazandırılması veya bakım yetisi olan duyarlı bireylerce sahiplenilmesi konusunda da her zaman HAYTAP ile iletişim halinde oluyoruz. Amacımız hayvan hakları ile ilgili bir farkındalık yaratabilmek” dedi.

Değerli, sosyal sorumluluk projelerinin bunlarla sınırlı kalmayacağını ve planladıkları diğer uygulamaları da zaman içerisinde hayata geçireceklerini kaydetti.

ÖZEL ÇOCUK TİYATROSU SAHNELENECEK

‘Hayvan dostu’ bir şirket olarak yapılan iş birliği kapsamında okulların açılmasının hemen ardından HAYTAP’ın hayvan haklarını anlatan tiyatro oyunun da bölgede sahnelenmesi için çalışmalara başlandı. HAYTAP Eğitim Projesi kapsamında sahnelenen tiyatro oyununda yunus parklarından sirklere, pet shop’lardan deney gerçeğine kadar hayvan hakları ihlalleri çocukların dilinden çocuklara anlatılıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler