1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Çoruh EDAŞ 2022’de 562 milyon TL yatırım yapacak

Çoruh EDAŞ 2022’de 562 milyon TL yatırım yapacak

Çoruh EDAŞ, Trabzon’da gerçekleştirilen yönetim toplantısında, afet kriz yönetimi ve müşteri memnuniyetine yönelik planlarını gözden geçirdi. 

Çoruh EDAŞ 2022’de 562 milyon TL yatırım yapacak


Enerji Günlüğü - Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), 2022 yılı içerisinde müşteri memnuniyeti için 562 milyon lira yatırım gerçekleştirecek.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaklaşık 30 bin kilometrekarelik alanda çalışmalarını sürdüren Çoruh EDAŞ, Trabzon’da 100 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen yönetim toplantısında, afet kriz yönetimi ve müşteri memnuniyetine yönelik planlarını gözden geçirdi. 

baris-erdeniz.jpgÇoruh EDAŞ üst düzey yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, acil durumlara yönelik afet yönetimi planları değerlendirildi. Bu kapsamda, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iklimi gereği mevcut tedbirlerin artırılmasına ve kriz iletişiminin daha da güçlendirilmesinin önemine vurgu yapıldı. Şirket, müşteri memnuniyetini daha da artırmak için 2022 yılı içerisinde kesintisiz enerji hedefiyle gerçekleştireceği 562 milyon liralık yatırım planını ele aldı.

AFETLERE KARŞI HAZIRLIK

Çoruh EDAŞ yönetim kurulu toplantısında konuşan şirketin bağlı bulunduğu Kazancı Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi Barış Erdeniz, “Çoruh EDAŞ, yaklaşık 30 bin kilometrekarelik dağıtım bölgesinde 5 il, 61 ilçe ve bin 536 köyde 1,5 milyona yakın aboneye hizmet sunuyor. Bölgemiz, yaz aylarında yoğun yağışa bağlı sel felaketi, kış aylarında ise yoğun kar yağışıyla meydana gelen don ve çığ gibi doğal afetlerin tehdidi altında.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde etkisini gösteren yoğun kar yağışı, sel gibi olumsuz ve zorlu hava şartlarında aldığımız hızlı aksiyonlar ile birçok krizi hep birlikte başarıyla yönettik. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için her türlü afet durumunda halkımızı en hızlı şekilde kesintisiz hizmete kavuşturabilmek en büyük önceliğimiz. Bu yüzden bölgedeki tüm kriz planlarımızı yeniden masaya yatırdık.” açıklamasında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler