1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Çoruh EDAŞ borç faizlerini siliyor

Çoruh EDAŞ borç faizlerini siliyor

Çoruh EDAŞ, abonelerinin 2021 yılına kadar olan icra ve dava aşamasındaki elektrik faturası borçlarını ödemeleri halinde gecikme faizi almayacak.

Çoruh EDAŞ borç faizlerini siliyor

Enerji Günlüğü - Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), abonelerinin 2020 yılı ve öncesi dönemdeki kaçak veya usulsüz kullanım kaynaklı elektrik faturası borçlarına ait faizi silecek.

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Trabzon ve Rize illerinde elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh Doğu Karadeniz Bölgesi’nin beş ilinde elektrik dağıtım hizmeti sunan  Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), abonelerinin 2021 yılına kadar olan icra ve dava aşamasındaki elektrik faturası borçları için kampanya başlattı. Kampanya kapsamında şirket, 2020 yılı ve öncesi döneme ait elektrik faturası borçlarında, anaparası için peşin ödemenin yapılması koşulu ile faizin silineceğini duyurdu. 

coruhedas-faiz-affi.jpg

SON BAŞVURU TARİHİ 31 TEMMUZ 2022

Şirketten yapılan açıklamaya göre, “Faizi Siliyoruz” kampanyası kapsamında, icra takibine uğramış elektrik faturası borçlarında yüzde 100 oranında faiz indirimi yapılacak. Kampanya, kaçak veya usulsüz kullanım kaynaklı borçlar için geçerli olacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen aboneler, 31 Temmuz 2022 tarihine kadar Çoruh EDAŞ İlçe Yöneticilikleri ile İl Müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunarak faiz affından yararlanabilecek.