1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. BİYOKÜTLE

  4. Çorum’da organik atıktan elektrik üretilecek

Çorum’da organik atıktan elektrik üretilecek

Çorum Belediyesi, organik atıklardan elektrik üreten bir tesis kurdurmak istiyor. 

Çorum’da organik atıktan elektrik üretilecek

Enerji Günlüğü - Çorum Belediyesi, organik atıklardan elektrik üreten bir tesis kurdurmak istiyor. 

Çorum Belediye Başkanlığı, Belediye tarafından toplanacak ve transferi yapılacak olan dal budak atığı, çimen atığı, organik pazar atıkları, ayrıştırma tesisinden temin edilen evsel nitelikli elek altı organik içerikli çöp atığından biyometanizasyon yöntemiyle elde edilecek gazın, borular ve/veya kollektör sistemiyle toplandıktan sonra elektrik enerjisi üretiminde kullanılacağı bir biyokütle enerjisi santrali (BES) kurdurmak ve 15 yıllığına işlettirmek için kapalı teklif arttırma usulüyle ihale yapacak. 

Söz konusu tesisin kurulumunun 31 Aralık 2020 tarihine kadar tamamlanması ve geçici kabulünün alınması gerekecek. Üstlenici, 01 Ocak 2021 tarihinden itibaren 15 yılı işletme süresi olmak üzere toplam 16 yıllığına intifa hakkı alacak. 

İhale 14 Nisan 2020 günü, saat 14.00’te Çorum Belediyesi Hizmet Binası, Belediye Meclis Salonu, Yeniyol Mahallesi, Gazi Caddesi, No: 2, Merkez, Çorum adresinde yapılacak. 

İhale evrakı Çorum Belediyesi, Etüd Proje Müdürlüğü’nde ücretsiz görülebilecek ve 500 TL karşılığında aynı adresten temin edilebilecek. 

İhale konusu iş için 8.260.000 lira muhammen bedel belirlendi İstekliler bu bedelin %3’üne tekabül eden 247.800 lirayı geçici teminat olarak verecekler. 

Tekliflerin en geç ihale günü, ihale saatine kadar Çorum Belediyesi Hizmet Binası, 5. katta bulunan İhale Komisyon Başkanlığına elden ya da posta yoluyla teslim edilmesi gerekiyor.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler