1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Danfoss, DAF Enerji’yi bünyesine kattı

Danfoss, DAF Enerji’yi bünyesine kattı

Enerji Günlüğü – Danfoss, ısıtma çözümleri firması olan ve 2009 yılından bu yana faaliyet gösteren DAF Enerji’nin tamamını satın aldı.Isıtma,soğutma...

Danfoss, DAF Enerji’yi bünyesine kattı

Enerji Günlüğü – Danfoss, ısıtma çözümleri firması olan ve 2009 yılından bu yana faaliyet gösteren DAF Enerji’nin tamamını satın aldı.

Isıtma,soğutma motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında faaliyet gösteren Danfoss, 2009 yılında kurulan ve 8 senede 114 binden fazla konuta çözüm sağlayan DAF Enerji’yi bünyesine kattı.

114 BİNDEN FAZLA KONUT DAF’I TERCİH ETTİ

Türkiye’de ısıtma segmenti özelinde, kat istasyonu piyasasında yüzde 70’lere yakın bir pazar payı olan DAF Enerji firmasını Danfoss bünyesine katmak üzere çalışmalarına 2015 yılında başladıklarını hatırlatan Danfoss Isıtma Çözümleri Bölge Satış Direktörü Serhan Günel; “Bugün, DAF Enerji’yi bünyemize tamamen katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üretim alanı yaklaşık 4 bin m2 olan Tuzla Sanayi Sitesi’ndeki fabrikasında ısı istasyonu üretimi yapan DAF Enerji, müşterinin ihtiyacı ve talebi doğrultusunda özel üretim yapma kapasitesine sahip. DAF Enerji, ısı gider paylaşım sistemi için gerekli olan ısı istasyonu, ısı sayacı, sıcak ve soğuk su sayaçları gibi ürünlerin satışıyla birlikte gider paylaşım sisteminin doğru ve eksiksiz kurulumu için gerekli olan teknik desteği veriyor. Geçen sekiz sene içerisinde Türkiye’nin dört bir yanında 114 binden fazla konut, sistem tedariki konusunda DAF Enerji’yi tercih etti. Aynı zamanda sektörde, Satış Sonrası Hizmetler ile Teknik Servis ve Destek departmanlarında en fazla personel bulunduran öncü firmalardan biri. Bu satın alma, Türkiye'nin bölgesel ısıtma dönüşümünü desteklemek için üretim ve tasarım altyapımızı geliştirmemize katkı sağlayacak. Aynı zamanda Türkiye'de bu pazara odaklanan bir Ar-Ge ve tasarım tesisimiz oldu” dedi.

Günel, ayrıca görevden ayrılan Satış Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sibel Taşdemiroğlu’na ve Genel Müdür Tayfun Başaran’a DAF Enerji bünyesindeki azimli çalışmalarından ve sağladıkları önemli katkılarından ötürü teşekkür etti. DAF Enerji satış müdürü görevini ise İbrahim Ayan devraldı. DAF Enerji bünyesindeki 69 çalışan, önümüzdeki günlerde hem Ankara hem İstanbul’da Danfoss ekibine dahil olarak aynı ofiste çalışmalarına devam edecek.

DANFOSS DAF ENERJİYİ ALDI

Önceki ve Sonraki Haberler