Danfoss mobil elektrifikasyon kapasitesini arttırıyor

Enerji Günlüğü - Danimarkalı Isıtma, soğutma ve güç elektroniği firması Danfoss, deniz taşıtları ve kara yolu dışında kullanılan araçlar için...

Danfoss mobil elektrifikasyon kapasitesini arttırıyor

Enerji Günlüğü - Danimarkalı Isıtma, soğutma ve güç elektroniği firması Danfoss, deniz taşıtları ve kara yolu dışında kullanılan araçlar için büyük ölçekli elektrikli çözümler üreten AXCO-Motors şirketini satın aldı.

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında faaliyet gösteren Danfoss, deniz taşıtları ve kara yolu dışında kullanılan araçlar için büyük ölçekli elektrikli çözümlerde (250 kW - 6 MW) teknoloji üreten Finlandiya merkezli AXCO-Motors şirketini satın aldı. Bu satın almayla mobil elektrifikasyon alanında global konumunu güçlendiren Danfoss, emisyonları düşürmenin yanı sıra verimlilik ve üretkenlik artışından faydalanmayı amaçlayan elektrikli çözümlere karşı artan müşteri talebine yanıt verecek.

MOBİL ELEKTRİFİKASYON KAPASİTESİNİ ARTTIRMA TAAHHÜDÜ

Danfoss Güç Çözümleri Başkanı Eric Alström, “Elektrifikasyon, hava kirliliği ve iklim değişikliği ile mücadelemizde çok güçlü bir mega trenddir. Bu satın alma, Danfoss'un temel yetkinliklerinden olan mobil elektrifikasyon kapasitemizi artırmaya yönelik yeni bir taahhüttür. Bu, bize global pazarlarımıza en uygun çözümlerle hizmet verme ve seçilen teknolojilere bakılmaksızın müşterilerimizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılama imkanı sunacak.” dedi.

AXCO-Motors CEO'su Juhana Ylikojola, "Kaliteye ve müşteri odaklı ürünlere tutkuyla bağlıyız. Danfoss'a katılmak bizim için harika bir olay, çünkü hedeflerimiz ortak,” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Finlandiya Lappeenranta merkezli AXCO-Motors, Danfoss Güç Çözümleri Grubuna bağlı Danfoss Editron çatısı altında hizmet verecek.

TVEEN: TÜRKİYE ENERJİ VERİMLİLİĞİ İLE PARA BASAR

Önceki ve Sonraki Haberler