1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Daven, depolamalı rüzgar santrali kurulacak 

Daven, depolamalı rüzgar santrali kurulacak 

Daven Enerji, 520 milyon lira yatırımla Yalova, Bursa ve Kocaeli il sınırları içinde 40 MW kurulu gücünde depolamalı rüzgar enerjisi santrali kurup işletecek.

Daven, depolamalı rüzgar santrali kurulacak 

Enerji Günlüğü - Yalova, Bursa ve Kocaeli il sınırları içinde 40 MW kurulu gücünde Sermayecik Rüzgar Enerji Santrali (RES) ve 40 MWh kapasiteli Elektrik Depolama Tesisi (EDT) kurulacak. 

Yalova ili Altınova ilçesi Sermayecik Köyü; Bursa ili Orhangazi ilçesi ile Kocaeli ili Karamürsel ilçesi sınırları içinde Daven Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından 40 MW kurulu gücünde Sermayecik Rüzgar Enerji Santrali (RES) ve 40 MWh kapasiteli Elektrik Depolama Tesisi (EDT) kurulması planlanıyor.

520 milyon lira değerindeki proje kapsamında her biri 5 MW gücünde 8 adet rüzgar türbini kurulacak. Ayrıca Lityum İyon bataryaları kullanan batarya enerji depolama sistemi kurulacak.  

Santralde yılda 160 milyon kWh elektrik üretilmesi öngörülüyor. Üretilen ve depolanan elektrik enerjisi 154 kV EİH ile Çiftlikköy TM’ye bağlanarak ulusal enterkonnekte sisteme verilecek. 

Enerji Günlüğü 

Önceki ve Sonraki Haberler