1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. DEDAŞ elektrik borcuna hukuki süreç başlatıyor

DEDAŞ elektrik borcuna hukuki süreç başlatıyor

Enerji Günlüğü – DEDAŞ tarımsal sulama nedeniyle elektrik borcu olan ve kampanyadan yararlanmayan çiftçilerin elektriğini kesecek.Dicle Elektrik Dağıtım...

DEDAŞ elektrik borcuna hukuki süreç başlatıyor

Enerji Günlüğü – DEDAŞ tarımsal sulama nedeniyle elektrik borcu olan ve kampanyadan yararlanmayan çiftçilerin elektriğini kesecek.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından yapılan yazılı açıklamada 'Tarımsal Sulama' nedeniyle oluşan elektrik borçlarına yönelik olarak gerçekleştirilen 'Helalleşme Kampanyası'na katılan çiftçilere teşekkür edildi. Açıklamada ayrıca, borcu bulunan ve kampanya imkanından yararlanmayan çiftçilerin yasa gereği elektrik enerjilerinin kesileceği ve hukuki süreçlerin başlatılacağı ifade edildi.

Açıklamada, Bakanlar Kurulu kararı çerçevesinde tarımsal sulama yapan ve elektrik borcu bulunan çiftçilerin mağdur olmaması için Türkiye'nin en ucuz elektriğinin bölge çiftçisine sunulduğuna dikkat çekildi. DEDAŞ'ın, kampanya süresince mevcut elektrik borcu tutarının dörtte birini ödemeleri karşılığında 2014 yılında bir daha herhangi bir ücret alınmayacağı hususunda çiftçilere söz verildiği hatırlatıldı.

DEDAŞ açıklamasında, gerek kurum iletişim merkezlerine, gerekse ilgili bankalara gelerek DEDAŞ ile anlaşan çiftçilere teşekkür edildi. Bundan sonra yaşanacak sürece dikkat çekilen açıklamada, Bakanlar Kurulu kararı ve şirketin ortaya koyduğu çok cazip tekliflere rağmen anlaşma yoluna gitmeyen ve bedelini ödemeden tarımsal sulamada elektrik kullanan çiftçilerin, yasa gereği elektrik enerjilerinin kesileceği ve hukuki süreçlerin başlatılacağı uyarısında da bulunuldu.

DEDAŞ’IN ‘HELALLEŞME KAMPANYASI’NDA BİR KOLAYLIK DAHA