1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. DEDAŞ Suriye`ye elektrik vermediğini açıkladı

DEDAŞ Suriye`ye elektrik vermediğini açıkladı

Enerji Günlüğü - Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Dicle EDAŞ), Suriye'ye hiçbir şekilde enerji verilmediği açıklamasını yaptı.Dicle Elektrik...

DEDAŞ Suriye`ye elektrik vermediğini açıkladı

Enerji Günlüğü - Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Dicle EDAŞ), Suriye'ye hiçbir şekilde enerji verilmediği açıklamasını yaptı.

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Dicle EDAŞ) bir açıklama yaparak basında yer alan IŞİD'in elinde bulunan Suriye topraklarına daha önce vermeye başladığı elektriği kesmediği yönlü haberleri yalanladı.

DEDAŞ, son günlerde artan bu tarz yayınların, tamamen asılsız, uydurma, Dicle EDAŞ'ı karalamaya ve hedef tahtasına koymaya yönelik çabalar olduğunu iddia ederek şu ifadeler kullanıldı:

"Tüm bu ağır iddialar ve ithamlar tamamen gerçekdışı olup, kamuoyunu yanıltmaya ve Dicle Elektrik şirketini hedef göstermeye yönelik gayriahlaki bir yayın anlayışının ürünüdür. Bu denli habercilik ahlakından uzak olarak hazırlanan haber ile komşu bir ülkede devam eden çatışmaları, ülkemize taşıma, kaos yaratma niyetiyle hareket edildiği çok açıktır. Habercilik ahlakından uzak, kasıtlı olarak yanlış yönlendirme yapılan, Dicle EDAŞ'ı hedef göstermek için hazırlanan haberin kime ve neye hizmet ettiğini, elektrik dağıtımı yaptığımız bölge halkı, çok açık şekilde görmektedir. SURİYE'YE ENERJİ VERİLMİYOR Şirketimiz, sınırın Suriye tarafına hiçbir şekilde enerji vermemektedir. Sınırda bulunan TMO'nun yanı sıra güvenlik amacıyla burada bulunan askeri birlikler ve sınır aydınlatması için verilen elektrik te zaten kayıt altındadır. Bu gerçekler bilindiği halde söz konusu iddialar, kasıtlı olarak ve hedef gösterme maksadıyla ortaya atılmıştır. Tüm bunların ışığında, Dicle EDAŞ'ı karalamaya, hedef tahtasına koymaya dönük bu haberi hazırlayan ve yayınlanmasını sağlayan çevreleri kınıyor, hukuken her türlü girişimde bulunacağımızı bildiriyor, doğru, dürüst ve ilkeli habercilik yapılması çağrımızı yineliyoruz''.

DEDAŞ IŞİD KONTROLÜNDEKİ BÖLGEYE ELEKTRİĞİ KESMEDİ

Etiketler : , , ,