1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Deloitte, 3E ve ELC`den rüzgârcılara entegre hizmet

Deloitte, 3E ve ELC`den rüzgârcılara entegre hizmet

Enerji Günlüğü - Danışmanlık şirketi Deloitte ile 3E ve ELC, rüzgâr enerjisine yatırım yapan, bu alanda proje geliştirenlerin risklerini azaltma iddiası...

Deloitte, 3E ve ELC`den rüzgârcılara entegre hizmet

Enerji Günlüğü - Danışmanlık şirketi Deloitte ile 3E ve ELC, rüzgâr enerjisine yatırım yapan, bu alanda proje geliştirenlerin risklerini azaltma iddiası taşıyan entegre bir hizmet paketi için işbirliğine gitti. Üçlü, rüzgar enerjisi yatırımlarının riskler açısından daha güvenli ve verimli olabilmesini teminen teknik ve finansal fizibiliteden türbin seçimi ve sosyal etki değerlendirmeye, vergi durum değerlendirmesinden üçüncü taraf doğrulama hizmetlerine, rüzgar ölçümleri ve micrositingden türbin kontratlarının yapılandırılmasına dek çok geniş bir yelpazede danışmanlık hizmetleri sunacak.

İşbirliğinin arkasında, Türkiye'nin 2023 yılı itibarıyla 20 bin MW rüzgar kurulu gücüne ulaşmayı hedefi yatıyor. Rüzgar enerjisi santrali yatırımlarının finansal, yasal, teknik, sosyal ve çevresel risklerinin minimize edilmesi, yatırımların hızlanması açısından kritik kabul ediliyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler