1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. DemirDöküm`e Green Good Design Ödülü

DemirDöküm`e Green Good Design Ödülü

Enerji Günlüğü - DemirDöküm Nitromix kombi ve Roll Bond teknolojisiyle üretilen güneş kolektörleri “Green Good Design Ödülü”ne layık görüldü.Demirdöküm'den...

DemirDöküm`e Green Good Design Ödülü

Enerji Günlüğü - DemirDöküm Nitromix kombi ve Roll Bond teknolojisiyle üretilen güneş kolektörleri “Green Good Design Ödülü”ne layık görüldü.

Demirdöküm'den yapılan açıklamaya göre, Nitromix kombi dünyada bu ödülü kazanan ilk kombi olma özelliğini taşıyor. Green Good Design Ödülü, ABD’de 2009 yılından bu yana daha yaşanılabilir bir çevre için sürdürülebilir tasarımın önemine tüm dünyanın dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

Chicago Athaneum Müzesi’nin liderliğinde oluşturulan jüri, katılan projeleri; mimari, ürün ve grafik tasarımı, yeni teknolojiler, şirketler, hükümetler, kurumlar, araştırma programları ve bireyleri karbondioksit salımının azaltılması, doğal kaynakların korunması, geri dönüşüm, sürdürülebilirlik, yaşamın ve çevrenin kalitesinin artırılması, ekonomik karlılık ve çevre ekonomisi gibi alanlarda çevreye yaptıkları katkılar üzerinden derecelendiriyor.

Tüm dünyadan, binlerce proje ve tasarımın değerlendirildiği bu yarışmaya katılan DemirDöküm, Nitromix kombi ve Roll Bond teknolojisiyle üretilen Sunroll  Güneş kolektörü ürünleriyle binlerce ürün arasından çevreci ürün kategorisinde ödüle layık görülen 47 ürünün arasında.

DemirDöküm bu yıl, Endüstriyel Tasarım ve Ar-Ge Bölümleri tarafından yüzde 100 Türk tasarımı ve yerli üretimiyle yaratılan Atron ve Nitromix’le dünyanın en prestijli endüstriyel tasarım ödülü olan Good Design ödülünü de kazanmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler