1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Dicle EDAŞ Başkanı Abdullah Tivnikli hayatını kaybetti

Dicle EDAŞ Başkanı Abdullah Tivnikli hayatını kaybetti

Enerji Günlüğü - Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli hayatını kaybetti.2005 yılında...

Dicle EDAŞ Başkanı Abdullah Tivnikli hayatını kaybetti

Enerji Günlüğü - Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli hayatını kaybetti.

2005 yılında Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak illerinin elektrik dağıtım ihalesini alan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli 59 yaşında hayatını kaybetti. Türk Telekom’da da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Tivnikli bir süredir İstanbul’da hastanede tedavi görüyordu. 

Tivnikli'nin cenazesi, Marmara İlahiyat Camisi'nde bugün ikindi vaktinde kılınacak cenaze namazının ardından Nakkaştepe Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

ABDULLAH TİVNİKLİ KİMDİR?

1959 yılında Erzurum’da doğan Abdullah Tivnikli 1981 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede İşletme Master Programı’nı tamamladı. 

İngiltere’de eğitim için bulunduğu süreçte katılım bankacılığı modelinin dünyada nasıl uygulandığı konusunda akademik çalışmalarda bulundu. 

1988 yılından itibaren Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmekte olan Tivnikli, 2001 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı. 

 
Önceki ve Sonraki Haberler