1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Dicle EDAŞ’tan kayıp kaçak elektrikte 12.3 bin işlem

Dicle EDAŞ’tan kayıp kaçak elektrikte 12.3 bin işlem

Enerji Günlüğü - Dicle Elektrik Dağıtım, yılbaşından bu yana gerçekleştirdiği denetimler sırasında 12 bin 300 abone hakkında işlem yaptı.Yaklaşık...

Dicle EDAŞ’tan kayıp kaçak elektrikte 12.3 bin işlem

Enerji Günlüğü - Dicle Elektrik Dağıtım, yılbaşından bu yana gerçekleştirdiği denetimler sırasında 12 bin 300 abone hakkında işlem yaptı.

Yaklaşık yüzde 75’lik kayıt dışı elektrik kullanımının yaşandığı Dicle bölgesinde bu durumu düzelterek hizmet kalitesini artırmaya çalışan Dicle Elektrik Dağıtım, yılbaşından bu yana gerçekleştirdiği denetimler sırasında 12 bin 300 abone hakkında işlem yaptı.

Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, sorumluluk bölgelerindeki kayıt dışı elektrik kullanım ortalamasının yüzde 75’e kadar çıktığını hatırlatarak, bu durumu iyileştirmenin şirketin diğer tüm yatırımları arasında en öncelikli iş olduğunu söyledi. Son aylarda Dicle dağıtım bölgesinde yer alan çeşitli illerde abonelerin elektrik şirketine teşekkür ettiğine dikkat çeken Karagüzel, halkın yaşadığın sorunların yeni yatırımlarla iyileşmeye devam ettiğini ve halkın memnuniyetinin de arttığını belirtti. 

BATMAN’DAKİ SAYAÇ TOPLAMA İŞLEMLERİ SORUNSUZ TAMAMLANDI

Batman’da geçtiğimiz yılın Kasım ayında başlayan ve 3 haftada, sahada çalışan 84 personelle yürütülen kayıt dışı tespit ve toplulaştırma çalışmalarında hiçbir sorun yaşanmadan yaklaşık 169 bin abonenin ve 427 bin insanın yaşadığı alandaki hizmetler iyileştirilmişti. Söz konusu çalışmalardan sonra bu bölgede elektrik hizmetlerine ilişkin bir sorun yaşanmadı.

Benzer şekilde, Batman’da esnaf ve Batman Bölge Hastanesi ile Diyarbakır’daki bir sitede yıllardır yaşanan elektrik sorunları da yeni yatırımlarla geçtiğimiz yıl giderildi. 

KAYIT DIŞI KULLANIMA ‘ÖRNEK KÖY PROJESİ’ ENGELİ

Dicle Elektrik Genel Müdürü Murat Karagüzel, bölge genelinde hayata geçirdikleri projeler sayesinde hem kayıt dışı kullanımın, hem de elektrik kesintilerini sona erdirmeyi amaçladıklarını açıkladı. Karagüzel, özellikle ‘Örnek Köy Projesi’nin kayıt dışı ile mücadelede etkili olmasını beklediklerini kaydetti.

Genel Müdürün sözünü ettiği ‘Örnek Köy’ projesine dahil olan yerleşim alanlarında, sayaçlar direk üzerinde toplandığı için kayıt dışı kullanım sıfırlanıyor. Şebekesi yenilenen bu yerleşim alanlarında kayıt dışı kullanım olmadığı için elektrik kesintisi de tamamen ortadan kalkıyor. Söz konusu projeye dahil olmak isteyen çok sayıda köy ve mahallenin bulunduğu ve bunlarla ilgili çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

KAYIT DIŞI ELEKTRİK KULLANIMIYLA MÜCADELE SÜRECEK

Kayıt dışı ile mücadele çalışmalarının önceki yıllarda olduğu gibi bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edeceğini sözlerine ekleyen Karagüzel, ‘’2017’ye girdiğimiz ilk günden bu yana bölge genelinde gerçekleştirilen denetimler sırasında kayıt dışı elektrik kullanmaktan dolayı 12 bin 300 abone hakkında işlem yapıldı. 2016’nın aynı döneminde de yine kayıt dışı kullanmaktan dolayı 14 bin abone hakkında işlem yapılmıştı.’’ ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler