1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Dicle Elektrik, 20 borçlu belediyenin elektriğini kesti

Dicle Elektrik, 20 borçlu belediyenin elektriğini kesti

Enerji Günlüğü - Dicle Elektrik, cari dönem borçlarının yanı sıra, eski borçlarını yapılandırıp ödeyenlerin haricinde kalan 20 borçlu belediyenin...

Dicle Elektrik, 20 borçlu belediyenin elektriğini kesti

Enerji Günlüğü - Dicle Elektrik, cari dönem borçlarının yanı sıra, eski borçlarını yapılandırıp ödeyenlerin haricinde kalan 20 borçlu belediyenin elektriğini kesti.

Dicle Elektrik, bölge genelinde elektrik borunu ödemeyen 109 belediyenin yanı sıra, borcu bulunan resmi kurum ve köy içme suyu abonelerinin elektriğini kesmek üzere düğmeye bastı.

Dicle Elektrik ekipleri, Batman Belediyesi'nin yanı sıra Kozluk, Birecik, Siverek, Akçakale, Şırnak, Şanlıurfa’nın Suruç, Harran, Ceylanpınar, Hilvan, Bozova ve Halfeti, Diyarbakır'ın ise Çermik, Ergani, Dicle, Eğil, Çüngüş, Çınar, Bismil ve Silvan belediyelerinin ve belediyelerinin elektriğini kesti.

Dicle Elektrik, toplam 49.4 milyon lirayı bulan ve bu güne kadar ödenmeyen borçları nedeniyle köy içme sularının da elektriğini kesiyor. Dicle Elektrik, ayrım yapmaksızın bölgede borcu bulunan ve bunu ödemeyen resmi kurumların yanı sıra 400 köye ait içme suyu şebekesinin de elektriğini kesti.

Öte yandan, elektrik borcu bulunan bölgedeki tüm resmi kurumların da ayrım yapılmaksızın elektrikleri kesilmeye başlandı.

Kısa süre önce düzenlenen basın toplantısında DEPSAŞ Genel Müdürü Neşet Demirbağ, aralarında 3 büyükşehir ile 3 il belediyesinin de yer aldığı bölge genelindeki 109 belediyeden elektrik borcu alacaklarının 130 milyon lirayı aştığını duyurmuştu. Aynı toplantıda köy içme sularına ait elektrik borcunun da 50 milyon liraya yaklaştığını bildiren DEPSAŞ Genel Müdürü Demirbağ, borçlu belediyeler ile köy içme sularına ait elektrik enerjisinin, gerekli borç ödemelerin yapılmaması halinde kesileceğini açıklamıştı.