1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Dicle Elektrik: Yangının elektrik iletim hatlarından kaynaklanmadığını belirledik

Dicle Elektrik: Yangının elektrik iletim hatlarından kaynaklanmadığını belirledik

Dicle Elektrik, Mardin ve Diyarbakır’da çıkan yangına ilişkin yaptığı açıklamada, yaptıkları incelemelerde yangının elektrik iletim hatlarından kaynaklanmadığını belirlediklerini kaydetti. 

Dicle Elektrik: Yangının elektrik iletim hatlarından kaynaklanmadığını belirledik

Enerji Günlüğü - Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin 6 ilinde elektrik dağıtım hizmeti sunan Dicle Elektrik, Diyarbakır’ın Çınar ilçesi Köksalan ve kırsal Yazçiçeği mahalleleri ile Mardin Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler kırsal mahallelerinde çıkan ve rüzgârla büyüyen yangına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Açıklamada, “Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki ekili alanlarda çıkan yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Olayın meydana geldiği ilk andan itibaren Dicle Elektrik olarak ekiplerimizle sahada incelemelere başladık. Bazı medya kanallarında yangının elektrik kaynaklı olduğu belirtilmiş olsa da, yaptığımız incelemelerde yangının elektrik iletim hatlarından kaynaklanmadığını belirledik. Hatta belirtilen bazı bölgelerde elektrik iletim hatlarının dahi yangının meydana geldiği bölgelerden geçmediğini gördük. Tespit çalışmalarımıza ilgili kamu birimleriyle devam ediyoruz. Herhangi bir farklı bulgu edindiğimizde yetkili birimlerle paylaşmayı sürdüreceğiz” dendi.

İlgili Haberler