1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Dicle Elektrik’ten Newroz hediyesi

Dicle Elektrik’ten Newroz hediyesi

Enerji Günlüğü - Dicle Elektrik, 21 Mart’ta başlayarak 40 gün sürecek bir kampanya ile özelleşme öncesi döneme ait elektrik borçlarının faizini silecek.Özelleşme...

Dicle Elektrik’ten Newroz hediyesi

Enerji Günlüğü - Dicle Elektrik, 21 Mart’ta başlayarak 40 gün sürecek bir kampanya ile özelleşme öncesi döneme ait elektrik borçlarının faizini silecek.

Özelleşme sonrasında abonelerinin eski borçlarına ait faiz yükünden kurtarmak için faizleri silerek, yeni ve temiz bir sayfa açılmasını sağlayan Dicle Elektrik, 2013'ta açılan kampanyalardan haberdar olamayan veya değişik sebeplerle bu sürede borcunu ödeyemeyen aboneleri için Newroz hediyesi niteliğinde yeni bir kampanya başlattı. Kampanya ile özelleşme öncesi döneme ait elektrik borçlarının faizi silinecek.

KAMPANYA 40 GÜN SÜRECEK

Abonelerden gelen 'Eski borçlarımızın faizi silinsin' talebini değerlendiren Dicle Elektrik, özelleşme öncesi alacaklarının gecikme zammını silmek için bir kampanya başlatma kararı aldı. 40 gün sürecek olan kampanya, borcu olanlara 'Newroz Hediyesi' olacak ve 21 Mart'ta başlayarak 30 Nisan'a kadar devam edecek.

BORCUN %25’İ PEŞİN ÖDENECEK

Kampanyadan özelleşmenin gerçekleştiği 30 Haziran 2013 tarihinden önceye ait borcu bulunan aboneler yararlanabilecek. Bu aboneler, borçlarını ödemeleri halinde, bu güne kadar borçlarının üzerine eklenmiş olan yasal faizlerin tümü silinecek. Borçlu abone, kampanya süresi içerisinde başvurduğu takdirde, sadece borcuna ait anaparayı ödeyecek. Kampanyadan yararlanmak isteyen borçlu abonenin, öncelikle borcu olan anaparanın yüzde 25'ini peşin ödemesi gerekir. Abone, geri kalan borcunu ise taksitle ödeyebilecek.

HUKUKİ TAKİPTEKİLER DE YARARLANACAK

Hukuki takibe uğrayarak, hakkında icra takibi başlatılmış veya başlatılacak olan dosyaların muhatabı aboneler ile hukuki ve idari takibe uğrayan aboneler de kampanyadan yararlanabilecekler. Bu grup borçlular, anapara, masraf ve vekalet ücreti karşılığında gecikme zammı veya faiz ödemeksizin borçlarından kurtulabilecekler. Aksi durumda abone araç, gayrimenkul, banka mevduat hacizleri ile karşı karşıya kalabilecek.

Kampanya koşulları ile ilgili olarak aboneler, 444 8 086 numaralı çağrı merkezinden detaylı bilgi alabilecekler.