1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Diyarbakır’da en fazla engelli istihdamı DEDAŞ'ta

Diyarbakır’da en fazla engelli istihdamı DEDAŞ'ta

Enerji Günlüğü - Diyarbakır’da en fazla engelli çalıştıran şirketin Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) olduğu bildirildi.Dicle Elektrik Dağıtım’dan...

Diyarbakır’da en fazla engelli istihdamı DEDAŞ'ta

Enerji Günlüğü - Diyarbakır’da en fazla engelli çalıştıran şirketin Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) olduğu bildirildi.

Dicle Elektrik Dağıtım’dan yapılan açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın kısa süre önce sorumluluk bölgesinde istihdama sağladığı katkıdan dolayı şirkete teşekkür belgesi verdiği hatırlatıldı. Dicle Elektrik Dağıtım’a bu kez de İŞKUR ve SGK tarafından teşekkür belgesi verildiğine değinilen açıklamada şöyle denildi:

“İŞKUR (Çalışma ve İş Kurumu) İl Müdürü İsmail Koç ile SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) İl Müdürü Reşat Merttir, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel’i ziyaret ettiler. Engelli istihdamının önemine değinen Koç ve Merttir, bölgede en fazla engelli istihdamı sağlayan özel teşebbüsün Dicle Elektrik olduğunu açıkladılar. Daha sonra İŞKUR tarafından hazırlanan teşekkür belgesi, İl Müdürü İsmail Koç tarafından Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel’e verildi.”

İŞKUR ve SGK İl Müdürleri, Dicle Elektrik Dağıtım bünyesinde engelli kadrosunda görev yapan bir gurup çalışan ile de bir araya geldiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel “Biz arkadaşlarımızı hiçbir şekilde engelli olarak görmedik. Bu bizim şirketimizin prensibi ve bu şekilde de devam ediyoruz. Pozitif ayrımcılık noktasında kendilerine her türlü kolaylık sağlanmakta, her türlü yardımda bulunulmaktadır” diye konuştu.

Genel Müdür Karagüzel, engelli çalışanlara yönelik olarak konuşurken de “Sizlerin sıkıntıları olduğunda yönetici arkadaşlarımıza iletmelerinizi istiyoruz. Diyalog kanalarımız açık. Çalışma şartları ve ortamlarını da standartların üzerine çıkarmayı hedefledik ve bunu yapıyoruz. Eksikliklerimiz olacaktır, noksanlıklarımız olacaktır. Bunları da kendi aramızda iyi niyet ilişkileri ile çözmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.