1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Diyarbakır’da Ergani ve Çermik ilçeleri doğalgaza kavuştu

Diyarbakır’da Ergani ve Çermik ilçeleri doğalgaza kavuştu

Enerji Günlüğü – Diyarbakır’ın Ergani ve Çermik ilçelerinde altyapı yatırımlarının tamamlanmasıyla, doğalgaz verilmeye başladı. Diyargaz...

Diyarbakır’da Ergani ve Çermik ilçeleri doğalgaza kavuştu

Enerji Günlüğü – Diyarbakır’ın Ergani ve Çermik ilçelerinde altyapı yatırımlarının tamamlanmasıyla, doğalgaz verilmeye başladı. 

Diyargaz Doğalgaz Dağıtım Şirketi’nin lisansı Ocak 2018’den itibaren Bismil, Ergani, Silvan ilçeleri ile Çermik ilçesinin bir bölümünü kapsayacak şekilde genişletildi. Bu doğrultuda altyapı çalışmaları tamamlanan Ergani ve Çermik ilçeleri doğalgaz kullanmaya başladı. 

Diyargaz AŞ’den yapılan açıklamaya göre, Çermik ve Ergani ilçelerinde orta ve düşük basınç doğalgaz altyapı çalışmalarına Haziran 2018 itibariyle başlandı ve 8 aylık süre içinde yerleşim yerlerinin doğalgaz altyapısı tamamlandı. Böylece iki ilçedeki 11.000 adet konut doğalgaza erişim imkanı kazandı. İki ilçede bugüne kadar 43 milyon liralık doğalgaz altyapı yatırımı tamamlandı. 2021 yılına kadar 80 milyon liralık altyapı çalışması daha yapılacak ve doğalgaza erişebilen konut sayısı 33.000’e çıkarılacak. 

Şirketin Kayapınar, Yenişehir, Bağlar ve Sur ilçelerini kapsayan lisans bölgesinde de, 2018 Ocak ayı itibarıyla, yine Çermik ilçesinin bir kısmı dahil olacak şekilde lisans genişletme işlemi yapıldı. Aynı yılın Mayıs ayında Çermik’te orta ve düşük basınç doğalgaz altyapı çalışmalarını başlatan Diyargaz AŞ, 6 ay içinde planlanan yerleşim yerlerinin doğalgaz altyapısını tamamladı. Böylece ilçedeki Çukur ve Tepe mahallelerinde bulunan 2.000 adet konuta doğalgaz verilmeye başladı. 

Çermik’teki bu lisans bölgesinde bugüne kadar 18 milyon lira altyapı yatırımı tamamlanmış oldu. Bölgede 35 milyon liralık altyapı yatırımı daha yapılacak ve doğalgaza erişen konut sayısı 2020 yılında 8.000 adede çıkarılacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler