1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Doğalgaza en az yüzde 10 zam geliyor

Doğalgaza en az yüzde 10 zam geliyor

Enerji Günlüğü - Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı doğalgaz zammının 1 Ekim'den itibaren geçerli olacağı ve oranın yüzde 10 ile 15 arasında olacağı...

Doğalgaza en az yüzde 10 zam geliyor

Enerji Günlüğü - Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı doğalgaz zammının 1 Ekim'den itibaren geçerli olacağı ve oranın yüzde 10 ile 15 arasında olacağı belirtiliyor. Erdoğan'ın açıklamalarıyla kesinleşen doğalgaz zammının Ekim ayı başından itibaren geçerli olması bekleniyor. Dün ekonomi yönetimi hem kendi arasında, hem de Başbakan Erdoğan'la yoğun görüşmeler yürüttü. Zam kararını Başbakan açıkladı.

Doğalgaz fiyatlarının dünyada son dört ayda yüzde 27 oranında zamlanması ve BOTAŞ'ın maliyetin yüzde 35 altında fiyatla doğalgaz satması nedeniyle zam yapılacak. Zam oranının yüzde 10 ile 15 arasında olabileceği belirtiliyor. Türkiye'de elektrik üretiminin yarısının doğalgaz santrallerinde olması nedeniyle elektrik fiyatlarının da doğalgaz zammına yakın oranda artması bekleniyor. Son olarak 1 Nisan'da doğalgaza yüzde 18.72, konutlardaki elektriğe de yüzde 9.26 oranında zam yapılmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler