1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. Doğaseverler su için yürüdü

Doğaseverler su için yürüdü

Enerji Günlüğü - Wilo Türkiye ve Atlas Dergisi iş birliğiyle susuzluk tehdidine dikkat çekmek için düzenlenen "Su için Yürüyoruz" etkinliğinde aralarında...

Doğaseverler su için yürüdü

Enerji Günlüğü - Wilo Türkiye ve Atlas Dergisi iş birliğiyle susuzluk tehdidine dikkat çekmek için düzenlenen "Su için Yürüyoruz" etkinliğinde aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda doğasever yürüdü.

Dünyanın birçok yerinde suya ulaşmak giderek zorlaşırken, gelecek kuşakları etkileyecek susuzluk tehdidine dikkat çekmek amacıyla bir doğa yürüyüşü düzenlendi. Geliştirdiği yenilikçi pompa sistemleriyle, enerji verimliliği ve su tasarrufu konusunda çalışmalar yürüten Wilo'nun, Atlas dergisi ile birlikte düzenlediği "Su için Yürüyoruz" etkinliği 9 Mart Cumartesi günü Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Balkaya Köyü’nün çevresinde gerçekleşti.

ÇOK SAYIDA ÇOCUK DA YÜRÜDÜ

Doğa yürüyüşünde katılımcılar rehber eşliğinde yörenin doğa değerlerini ve su varlığı açısından taşıdığı önemi keşfetme fırsatı yakaladılar. Katılımcılar arasında çok fazla çocuğun olması ayrıca dikkat çekti. Katılımcılar, Balkaya Köyü bölgesinin muhteşem manzarasının eşliğinde iki saat süren bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüş sırasında doğayla bütünleşmenin keyfini yaşayan katılımcılar, akşam saatleri yaklaşırken İstanbul’a geri döndü.

DÜNYA DAHA SUSUZ BİR YER HALİNE GELİYOR

Doğa yürüyüşü öncesinde bir konuşma yapan Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, iklim değişikliğinin etkileriniN her geçen yıl daha sancılı bir şekilde yaşandığına dikkat çekerek, “İklim değişikliği ile gelen kuraklık sorunu su kaynaklarını tehdit ediyor. Bununla birlikte düzensiz yapılaşma, aşırı nüfus artışı, sera gazlarındaki artış dünyayı daha ‘susuz’ bir yer haline getiriyor. Araştırmalar 2040 yılında dünyanın beşte birinin su sıkıntısı yaşayacağını gösteriyor. Su sıkıntısı çekmesi muhtemel olan 33 ülke arasında Türkiye 27'inci sırada yer alıyor. Dünya tarım alanlarının önemli bir bölümü çölleşme tehlikesi altında. Bu sebeple Wilo Türkiye olarak, düzenlediğimiz bu doğa yürüyüşü ile suyun korunmasına ve verimli kullanımına dikkat çekmeyi hedefliyoruz. Hayatın kaynağı olan ve hayat fonksiyonlarımızı dengede tutan suya hep birlikte sahip çıkmalıyız. Biz Wilo olarak suyun korunması konusunda sorumluluk duymaya ve bu mesajı vermeye devam edeceğiz. Herkesin temiz suya ulaşabildiği bir dünya diliyoruz” dedi. 

Sabiha KÖTEK - Enerji Günlüğü/Kırklareli

Önceki ve Sonraki Haberler