1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. Dönmez: Eynez’de madencilerin mağduriyetleri giderilecek

Dönmez: Eynez’de madencilerin mağduriyetleri giderilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Eynez yer altı kömür ocağında madencilerin mağduriyetlerinin giderileceğini ve kıdem ve ihbar tazminatlarının 29 Şubat 2020'ye kadar ödeneceğini söyledi.

Dönmez: Eynez’de madencilerin mağduriyetleri giderilecek

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Eynez yer altı kömür ocağında madencilerin mağduriyetlerinin giderileceğini ve kıdem ve ihbar tazminatlarının 29 Şubat 2020'ye kadar ödeneceğini söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Eynez yer altı kömür ocağında hizmet alım sözleşmesiyle çalışan 2 binden fazla madencinin hak mahrumiyetinin giderileceğinin sözünü vererek, çalıştıkları döneme ait kıdem ve ihbar tazminatlarını alamayanların ödemelerini 29 Şubat 2020'ye kadar gerçekleştireceklerini açıkladı. 

İŞÇİLER 31 ARALIK’A KADAR DİLEKÇE İLE TKİ’YE BAŞVURACAK

Dönmez, "Eynez yer altı kömür ocağında hizmet alım sözleşmesiyle çalışan 2 binden fazla madenci kardeşimizden çalıştıkları döneme ait kıdem ve ihbar tazminatları alamayanların ödemelerini 29 Şubat 2020'ye kadar gerçekleştireceğiz. İşçi kardeşlerimizin dilekçeyle 31 Aralık'a kadar TKİ'ye başvurmaları yeterli olacak. Işıklar ve Atabacası yer altı kömür ocağında rödovans usulüyle çalışanların kıdem ve ihbar tazminatlarına yönelik mağduriyetlerin giderilmesi için de gerekli yasal zeminde çözüm arayışlarımıza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler