1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. DOSİDER 20 yaşında, doğalgaz sektörü mercek altında!

DOSİDER 20 yaşında, doğalgaz sektörü mercek altında!

Enerji Günlüğü - Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) 20’nci yılını doğalgaz sektörünü kapsamlı olarak değerlendireceği...

DOSİDER 20 yaşında, doğalgaz sektörü mercek altında!

Enerji Günlüğü - Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) 20’nci yılını doğalgaz sektörünü kapsamlı olarak değerlendireceği bir toplantıyla kutlayacak. Toplantıya İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan ve GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan da katılacak. 

1993 yılında Türkiye’deki doğalgaz sektörünün düzenli işlemesini ve gelişmesini sağlamak amacıyla kurulan DOSİDER, 20’nci yılını 12 Kasım 2013 tarihinde The Marmara Taksim Hotel’de düzenleyeceği bir toplantıyla kutlayacak. Sektörün en önemli yerli ve yabancı sanayi ve ticari kuruluşlarını bünyesinde bulunduran DOSİDER, toplantıda daha modern çizgilere sahip ve doğalgazın çevreci niteliğini vurgulayan yeni logosunun tanıtımını da gerçekleştirecek.

Toplantıda ayrıca ısıtma sektöründe enerji verimli cihazların kullanımı, ömrünü dolduran cihazların değişimi, doğal gaz cihazları kullanımında emniyet faktörleri, doğalgaz kullanımının hava kirliliğinin giderilmesine ve çevre faktörüne katkıları konularında da önemli uyarı ve açıklamalar yapılacak.

İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan ve GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan’ın da konuşmacı olarak katılacağı toplantıda DOSİDER Başkanı Ömer Cihad Vardan, Türkiye’de genel olarak enerji sektörünü ve doğalgaz sektörünü değerlendirip sektörün sorunlarını ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerini paylaşarak geleceğe ilişkin beklentilerini aktaracak.

DOSİDER’in 20’nci yıldönümüne ilişkin konuşan Ömer Cihad Vardan, derneğin 20 yıllık başarısına dikkat çekerek; "DOSİDER olarak doğalgaz sektöründe standartların oluşması, insanların doğalgazı güvenilir ve en iyi konforu sağlayacak şekilde kullanabilmesi için çalışmalarımızı sürdürdük ve sürdürmeye devam ediyoruz" dedi.

Toplantı, DOSİDER’in eski yönetim kurulu başkanlarına ve konuk konuşmacılara plaket takdim edilmesinin ardından 20’nci yıl pastasının ikramı ile sona erecek.

Önceki ve Sonraki Haberler