1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. E.ON müşterileri güneş elektriğini bataryasız depolayacak

E.ON müşterileri güneş elektriğini bataryasız depolayacak

Enerji Günlüğü - Alman enerji şirketi E.ON, sanal elektrik hesabı ile müşterilerine güneşten elde ettikleri elektriği kendi bataryaları olmadan saklama...

E.ON müşterileri güneş elektriğini bataryasız depolayacak

Enerji Günlüğü - Alman enerji şirketi E.ON, sanal elektrik hesabı ile müşterilerine güneşten elde ettikleri elektriği kendi bataryaları olmadan saklama olanağı verecek.

E.ON konutlarında kendi elektriğini güneş enerjisinden elde eden müşterilerine kullanmadıkları miktarı evlerinde batarya bulunmadan sınırsız depolama olanağı sunacağını açıkladı. Açıklamaya göre bundan böyle E.ON müşterileri konutlarında ürettikleri güneş elektriğini herhangi bir sınırlama olmaksızın doğrudan E.ON SolarCloud’a gönderebilecekler. Bu sanal elektrik hesabı sadece evdeki enerji talebi için değil, başka yerlerde de erişilebilir olacak. Güneş enerjisinde verimlilik kaybını gideren bu inovatif ürün başlangıçta Almanya ve ardından İtalya'da sunulacak.

Bu müşterilere, uygun koşullar altında kışın tasarruf ettikleri elektriği şirkete göndererek, daha sonra ihtiyaç duyduklarında geri alabilmelerine olanak sağlıyor. Ayrıca depolama aracı ile kurulum ve bakım masraflarından da kurtulmalarını sağlıyor.

E.ON Yönetim Kurulu Üyesi Karsten Wildberger, E.ON SolarCloud ile müşterilerin kendi kişisel enerji dünyalarını serbestçe ve tamamen bağımsız olarak yaratacaklarını belirtti. Ayrıca ısı pompaları veya elektrikli otomobil sahipleri için de yeni olanaklar bulut çözümüyle açılacak.

E.ON bir yıldır bulut çözüm öneriyor, ancak bugüne kadar bu çözüm yalnızca E.ON Aura pil depolama sistemi ile birlikte sunulabiliyordu ve sistemin tamamen dolmasını gerektiriyordu. 

Enerji Günlüğü

Önceki ve Sonraki Haberler