1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. EBRD, Akfen şirketlerine yatırım yapmak istiyor

EBRD, Akfen şirketlerine yatırım yapmak istiyor

Enerji Günlüğü -EBRD'nin, Akfen Holding'in yenilenebilir enerji şirketlerine yatırımla ilgilendiği ifade edildi.Akfen Holding'den KAP'a yapılan açıklamada,...

EBRD, Akfen şirketlerine yatırım yapmak istiyor

Enerji Günlüğü -EBRD'nin, Akfen Holding'in yenilenebilir enerji şirketlerine yatırımla ilgilendiği ifade edildi.

Akfen Holding'den KAP'a yapılan açıklamada, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD), Akfenhes Yatırımları ve Enerji Üretim A.Ş., Akfen Rüzgar Enerjisi Yatırımları A.Ş. ve Karine Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne yatırım yapma konusunda ilgili olduğunu bildirildi.

Açıklamada, "Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Şirketimiz Akfen Holding A.Ş.'nin bağlı ortaklığı olan hidroelektrik üretim santrali yatırımı yapan özel amaçlı şirketlere sahip Akfenhes Yatırımları ve Enerji Üretim A.Ş., rüzgar enerjisi santrali yatırımları yapmakta olan özel amaçlı şirketlere sahip Akfen Rüzgar Enerjisi Yatırımları A.Ş. ve 24.07.2015 tarihinde yapmış olduğumuz KAP açıklaması ile pay devri için kapanış şartları oluştuğunda devir alınmak üzere Şirketimiz ile hisse satış sözleşmesi imzalanmış güneş enerjisi üretimine ilişkin yatırım yapan özel amaçlı şirketleri bünyesinde barındıran Karine Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne sermayesine katılmak suretiyle yatırım yapmak üzere ilgi duymaktadır. EBRD ile Şirketimiz arasında halen imzalanmış bir sözleşme bulunmamakla birlikte, ana konular ile ilgili görüşmeler mevcuttur." denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler