1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. EBRD'den İş Bankası'na yenilenebilir enerji finansmanı

EBRD'den İş Bankası'na yenilenebilir enerji finansmanı

Enerji Günlüğü -  Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) İş Bankası’na yenilenebilir enerji projelerinde kullanılmak üzere 55 milyon ABD doları...

EBRD'den İş Bankası'na yenilenebilir enerji finansmanı

Enerji Günlüğü -  Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) İş Bankası’na yenilenebilir enerji projelerinde kullanılmak üzere 55 milyon ABD doları finansman sağladı.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) yapılan açıklamada küçük ölçekli yenilenebilir enerji ve kaynak verimliliği projelerinde kullanılmak üzere İş Bankası’na 55 milyon ABD doları hacminde finansman sağladığını açıkladı.

Açıklamada bu zamana kadar Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) kapsamında EBRD, Avrupa Kalkınma Bankası ve Japon Uluslararası İşbirliği Bankası tarafından Türk bankalarına endüstriyel enerji verimliliği projelerinde kullanılması için yaklaşık 600 milyon avroluk finansman sağlandığı belirtildi.

EBRD Türkiye Direktörü Arvid Tuerkner konuya ilişkin “Türkiye’deki projelerimizin neredeyse yarısı sürdürülebilir enerjiyi destekleyen nitelikte. Bu bizim için bir öncelik olmaya devam edecek.” açıklamasını yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler